Back to news

Триває конкурсний відбір випадків порушення права на доступ

13 жовтня: Коаліція громадських організацій “За зниження фінансових бар’єрів у справах про доступ до публічної інформації” продовжує конкурсний відбір серед випадків відмови надання публічної інформації або надання неповної чи незадовільної відповіді. Про це “Ні корупції!” повідомили організатори конкурсу.

У результаті конкурсу будуть відібрані 12 справ у регіонах України, яким буде надано юридичну підтримку, а судові збори оскаржувачів покрито за рахунок коштів кампанії.

Якщо Ви надсилали запит на доступ до публічної інформації до місцевих рад (комунальних підприємств чи інших розпорядників публічної інформації) і запитували суспільно-важливу інформацію у період із серпня по вересень 2017 року і не отримали задовільної відповіді, то організатори конкурсу пропонують Вам:

– юридичну підтримку для оскарження відповіді розпорядника у суді І інстанції;

– сплату  судового збору та виконавчого провадження за рахунок коштів кампанії;

– пройти тренінги “Як висвітлювати судовий процес” та “Доступ до публічної інформації”

Для цього потрібно:

Надіслати заявку на Конкурс, долучивши запит копії вашого запиту та відповідь розпорядника.

Як повідомлялося раніше, Інститут масової інформації, Центр UA, Інститут розвитку регіональної преси, Центр демократії та верховенства права, Платформа прав людини, Харківська правозахисна група, Українська Гельсінська спілка з прав людини та Представництво Американської правозахисної організації Freedom House в Україні підписали Меморандум про створення коаліції “За зменшення фінансових бар’єрів у справах по доступу до публічної інформації”.

Основна мета кампанії – зменшення судового збору в адмінсудах та скасування авансового внеску у виконавчих провадженнях у справах про доступ.

Зараз судовий збір для фізичних осіб, які бажають оскаржити ненадання/надання неповної інформації до суду, становить 640 грн, для юридичних осіб – 1600 грн. Вартість відкриття виконавчого провадження у справах про доступ, де боржником/розпорядником є юридична особа, коштує 6 400 грн.

На думку підписантів меморандуму, такі високі фінансові бар’єри фактично блокують можливість для багатьох журналістів та громадських активістів відстоювати право на інформацію в суді.

Підписати меморандум можна тут.