Назад до новин

15 ключових питань про розслідувальну журналістику – які обговорили на #IJC18

Журналісти-розслідувачі з усієї України та ще 17 країн світу зібралися на щорічну Всеукраїнську конференцію журналістів-розслідувачів, яка триває 7-9 грудня 2018 року у Києві.

Конференція цього року присвячена тематиці виборчого законодавства, можливостям і ризикам у роботі журналістів.

– Участь у конференції – це можливість для українських розслідувачів обговорити проблемні питання, прийти до спільного знаменника, зрозуміти, якими інструментами і сервісами можна користуватися, як взаємодіяти і співпрацювати колегам з різних країн світу, – говорить Дарина Шевченко, керівниця одного з проектів ІРРП.

Захід традиційно проводить ГО ІРРП (Інститут розвитку регіональної преси) за нашого сприяння.

Першого дня спікери та учасники обговорили виборче законодавство під час президентських та парламентських виборів в Україні, дізналися про можливості і сервіси для журналістів під час виборів, про правила роботи з витоками інформації та особливості публічного фінансування політичних партій в СНД та Європі, а також подискутували про ризики і виклики, що постануть перед журналістами у 2019 році.

“Коли Україна в умовах війни готується до виборів, політичні виклики стосуються і медіа, деякі є абсолютно новими для журналістів, – говорить Дарина Шевченко, керівниця проекту з розвитку розслідувальної журналістики в ІРРП. – Саме тому конференція цього року буде присвячена тематиці виборчого законодавства, можливостям і ризикам у роботі журналістів. Для українських розслідувачів це можливість обговорити проблемні питання, прийти до спільного знаменника, зрозуміти, якими інструментами і сервісами можна користуватися, як взаємодіяти і співпрацювати колегам з різних країн світу”.

Отже, на які питання змогли отримати відповіді учасники та учасниці цьогорічної ювілейної, Десятої всеукраїнської конференції журналістів-розслідувачів (#IJC18).

Яких ризиків та викликів очікувати журналістам-розслідувачам у 2019 році?

Які особливості українського виборчого законодавства під час президентських та парламентських виборів медійникам варто знати і враховувати медійники у своїй роботі?

З якими проблемами стикаються журналісти під час виборів в усьому світі і що з цим робити? Як працювати в умовах стресу та тиску?

Як фінансуються політичні партії в Україні та за кордоном і чому це важливо знати?

Які сервіси і як саме можна використовувати у своїх розслідуваннях, пов’язаних з виборами?

Як читати фінансові документи компаній, звіти політичних партій та знаходити в них порушення?

Як працювати з реєстрами відкритих даних РФ для розслідувань щодо України?

Як розширити аудиторію антикорупційних медійних проектів?

Де знайти гроші на розслідування та партнерів для співпраці в інших країнах?

Хто переміг у конкурсі розслідувань від IFES на тему фінансування політичних партій і кандидатів на виборах (політичну корупцію) в Україні?

Чи можуть журналісти та НАБУ співпрацювати у викритті корупції?

Як працювати з витоками та з іншими джерелами у негативному та небезпечному середовищі?

Як ефективно провести конфронтаційне інтерв’ю?

Як знаходити інформацію про людей у відкритих джерелах?

Як захистити себе, свої джерела та свої пристрої?

Більше про конференцію, її учасників та спікерів тут.