Назад до новин

ATR переформатувався на інформаційний телеканал

28 липня: Супутниковий кримськотатарський телеканал ATR (ТОВ «Телевізійна компанія “Атлант СВ”») змінив програмну концепцію та переформатувався на інформаційно-просвітницький телеканал. Відповідні зміни до його ліцензії внесла 27 липня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення.

ATR змінив формат з інформаційно-аналітичного з фільмопоказом на інформаційно-просвітницький. У програмній концепції збільшилися обсяги власного і національного продукту, інформаційно-аналітичних і публіцистичних програм, культурно-мистецьких і науково-просвітницьких, зникли розважальні програми та підбірка музичних творів, зменшилися обсяги фільмопоказу та дитячих програм.

Про переформатування ATR на інформаційний телеканал повідомив півроку тому, в лютому, головний редактор телеканалу Осман Пашаєв. На початку липня ці ж плани анонсувала новопризначена генеральна продюсерка ATR Христина Бондаренко.

Христина Бондаренко розповіла членам Нацради, чим ATR відрізнятиметься від інших інформаційних телеканалів: «Я розумію, що в нас (в Україні) частка (телеперегляду) інформаційного мовлення – 5-6% і претендувати на неї дуже важко. Я думала, чим ми можемо відрізнятися. Ми канал не про комерцію, а скоріше про ідею. Це дуже важливо в суспільстві, де довіра до телебачення і журналістики фактично мінус 1. Мені здається, нині є величезний запит на правду, на об’єктивну інформацію, а не суб’єктивну, яку ми бачимо зараз на більшості телеканалів. Саме на нашому телеканалі це буде. Й основне – нам потрібно збільшувати розголос і більше говорити про деокупацію Криму, тому що про це в інформаційному мовленні дуже мало йдеться. І в наших новинах та інформаційних студіях переважна частина буде про те, як повернути Крим Україні. Це не будуть просто три слова “Крим – це Україна”. Це будуть реальні історії, реальні люди».

Пані Бондаренко додала, що на каналі з’являться нові журналісти й нові ведучі. «Але це не будуть суб’єктивні ведучі. Хоча нині є величезний запит на суб’єктивізм. Але я не хотіла б бачити на своєму каналі щось подібне з нецензурною лексикою», – сказала вона.

Повний текст статті на “Детектор медіа”.