Назад до новин

Барометр свободи слова за серпень 2017 року

7 вересня: У серпні ІМІ зафіксував в Україні 23 випадки порушень свободи слова та прав журналістів. Такі дані подає щомісячний моніторинг Інституту масової інформації “Барометр свободи слова”. 

Найбільшу кількість порушень прав журналістів зафіксовано у категорії “перешкоджання законній журналістській діяльності” – 6 випадків. Ця кількість залишилась на рівні липня. Зазначена категорія з початку року залишається лідером з порушень свободи слова.

Водночас зафіксовано зменшення кількості побиттів у порівнянні з минулим місяцем – 3 випадки (у липні – 6).

Загалом порушення свободи слова та прав журналістів у серпні ІМІ зафіксував в 12 областях України. Зокрема, лідерами таких порушень цього місяця стали Миколаївська та Волинська області – по 4 випадки відповідно, далі йдуть Київ та Чернігівська область, де зафіксовано по 3 випадки відповідно.

Порушували у серпні право журналістів на професію, згідно з моніторингом ІМІ, приватні особи, правоохоронці, місцева та центральна влада, хакери, представники державних підприємств.

Випадки побиття ІМІ зафіксував у Запоріжжі та в Одеській і Вінницькій областях. Зокрема, 1 серпня побили журналістку газети “Запорозька Січ” Тетяну Кучеренко. Нападниці, яких знімала журналістка, схопили Кучеренко за волосся, штовхнули і почали бити, потім її облили невідомою рідиною.

Повний текст статті тут.