Назад до новин

Bihus.Info оприлюднив записи переговорів Медведчука з російськими високопосадовцями

17 травня – Програма журналістських розслідувань Bihus.Info у своєму репортажі під назвою “Прослушка Медведчука: стосункии між Порошенком, Путіним та підтриманими Росією лідерами” ДНР “,” ЛНР” транслювала зафіксовані телефонні розмови, у яких, за повідомленням, проросійський депутат Віктор Медведчук вів переговори з підконтрольними Росії бойовиками на Сході України у 2014 році.

Як повідомляє Радіо Свобода / Радіо Вільна Європа, глава Bihus.Info Денис Бігус заявив, що його редакція отримала записи розмов Медведчука з 2014 по 2017 роки, але не розкриває джерело. Згідно із записами, він вів переговори із заступником глави російського уряду Дмитром Козаком, помічником президента Росії Владиславом Сурковим, міністром енергетики Росії Олександром Новаком та іншими російськими політиками та високопосадовцями в енергетичному секторі. Крім того, Bihus.іnfo повідомив, що Медведчук спілкувався з керівниками незаконних збройних формувань на Сході – Олександром Бородаєм, Олексієм Карякіним та Владленом Зарубою.

У трансляції, яка виходила в ефірі суспільного мовника та на YouTube, Медведчук говорить, що його переговори схвалили тодішній президент Петро Порошенко та президент Росії Володимир Путін. Bihus.info зазначив, що Медведчук не мав офіційного статусу представника України і неофіційно виконував цю функцію.

 Розслідування Bihus.Info не містило жодної відповіді ні Медведчука, ні Порошенка.

13 травня Печерський суд Києва відправив Медведчука під домашній арешт. Медведчука підозрюють у державній зраді та спробі розкрадання національних ресурсів у Криму. Прокурор заявив, що покаранням може бути позбавлення волі до 15 років та конфіскація майна. Під час судового засідання 13 травня Медведчук назвав звинувачення політично мотивованими та заявив, що доказів злочину немає.

 

Більше на сайті Радіо Свобода.

 

Фото: BIHUS.info