Назад до новин

Більшість національних телеканалів проігнорували розслідування CNN про українську спецоперацію із затримання «вагнерівців» у Білорусі

9 вересня – За даними ГО «Детектор медіа» (ДМ), більшість українських національних телеканалів не повідомляли у своїх інформаційних програмах про недавнє розслідування CNN щодо невдалої спроби українських спецслужб у 2020 році зловити російських найманців із приватного військовоого угруповання Вагнергейт. 5 канал був єдиний, котрий повідомив про цю історію.

CNN транслювала сюжет 8 вересня під назвою “Українські шпигуни намагалися захопити учасників російської війни через фейковий сайт, обіцянки про багатство та міжнародну спецоперацію”. Репортер CNN взяв інтерв’ю в офіцерів українських спецслужб (на умовах анонімності), які описали підготовку, виконання та провал таємної операції в липні 2020 року із захопленням російських найманців, які брали участь у вторгненні Росії до Донецької та Луганської областей, включаючи учасників бойових дій, причетних до збиття рейсу MH17 в Україні в 2014 році. Українські оперативники заманили чоловіків до Мінська з Росії, зробивши фальшиву пропозицію про роботу найманців для воювання у Венесуелі. З Мінська найманці повинні були сісти на рейс, який, як вони вважали, привезе їх до Венесуели, а насправді літак доставить їх до України. Однак 29 липня 2020 року, за два тижні до виборів президента Білорусі, білоруська служба безпеки заарештувала 33 “вагнерівців” на курорті за межами Мінська. Незважаючи на прохання України видати їх, білоруська влада передала їх назад Росії.

8 вересня Давид Арахамія (голова фракції “Слуга народу”) відреагував на повідомлення CNN, висловивши думку, що спецоперації не повинні обговорюватися в засобах масової інформації. Михайло Подоляк (радник голови Офісу президента Андрія Єрмака) розкритикував розслідування CNN, заявивши, що воно базується на ненадійних джерелах.

 9 вересня 2021 року Вікторія Сюмар (народна депутатка, Європейська солідарність) стверджувала, що уряд “зробив усе, що від нього залежало”, щоб не дозволити будь-яким великим телеканалам висвітлювати сюжет про цю невдалу операцію, що вона описала як “цензура”.

 Детектор медіа попросила національні телеканали пояснити, чому вони не повідомляли про розслідування CNN у своїх інформаційних програмах, коли розслідування було оприлюднено.

Більше на сайті ГО «Детектор медіа» та CNN англійською.

Photo credit: Michael Dzedzic on Unsplash