Назад до новин

Через недостатнє покриття цифровим сигналом третина Волині може залишитися без телебачення

Через недостатнє покриття цифровим сигналом третина Волині може залишитися без телебачення

27 березня — За даними Волинської обласної державної адміністнації, на Волині цифрове ефірне телебачення мають змогу дивитися лише 65% глядачів, а 35% території Волинської області (переважно північні райони), не покрито цифровим мовленням. Причина – недостатня кількість телевеж у регіоні: з 12 необхідних їх зведено тільки шість. Про це повідомила керівник відділу інформаційної політики Волинської облдержадміністрації Світлана Головачук у сюжеті ТСН.

За її словами, з 1 липня 2017 року, після вимкнення аналогового телевізійного сигналу, третина регіону може залишитися без українського телебачення. Місцева влада зверталася до всіх профільних відомств, включно з РНБО, однак, як зазначено, наразі питання продовжує бути відкритим.

Тим часом, як повідомляється, за відсутності аналога, частині жителів регіону залишиться дивитися лише польські та білоруські програми.

«Через білоруського мовника люди мають можливість дивитися російські заборонені канали, а от це вже пропаганда», − сказала пані Головачук.

У Верховній Раді визнають проблему наявності білих цифрових плям на території покриття Волині та зазначають, що вона має місце майже в кожній області.

«Держава повинна обов’язково зробити аудит цифрового покриття, переконатися не лише на картах, а й фізично, яка кількість людей має змогу дивитися цифрове телебачення», − сказав голова комітету ВРУ з питань культури та духовності Микола Княжицький.

Нагадаємо, що згідно з міжнародними зобов’язаннями за угодою «Женева-2006» Україна мала вимкнути аналоговий телевізійний сигнал і перейти на цифру ще влітку 2015 року. Але цього не сталося через низку об’єктивних і суб’єктивних причин, які досі не вирішені (недостатній рівень покриття цифровим ефірним ТБ, монополізація ринку одним провайдером, незабезпеченість усіх аналогових мовників цифровими ліцензіями тощо).

Більше по темі тут.