Назад до новин

«Честь професії»-2018: хто переміг

15 травня у Києві відбулась церемонія нагородження премією «Честь професії». Цього року медійники подали близько 600 робіт. 

Виступаючи під час церемонії з привітальним словом, Регіональна Директорка Internews в країнах Європи та Євразії Джиліан МакКормак сказала, що наша організація пишається тим, що ми підтримуємо проведення цього конкурсу з часу його заснування в 2010 році.

«Честь професії» часто називають українським варіантом Пулітцерівської премії – тому що цей конкурс ставить професійні стандарти журналіста понад усе. Крім того, він має дуже конкретні критерії для оцінки робіт учасників, віддаючи перевагу надзвичайним якостям в репортерських роботах. Цей конкурс завжди визнавав найкращі приклади того, як засоби масової інформації виконують свою роль служіння громадськості. Відзнака в цьому конкурсі вважається однією з найпрестижніших нагород для ЗМІ в Україні,» – сказала МакКормак.

У номінації «Найкраще подання складної теми» переможцем стала журналістка Мар’яна Вербовська, видання Zaxid.net – авторка чотирьох мультимедійних історій людей, які страждають від зміни клімату.

Нагороду в номінації «Найкращий матеріал з громадянською позицією» отримав журналіст «Громадського телебачення» Богдан Кутєпов за свій фільм «Генічеськ»: історія єдиного українського мінного тральщика».

 

У номінації «Надія журналістики» перемогу здобула Анна Калаур з розслідуванням для програми «Слідство.Інфо» «І словом, і тілом» про сексуальні домагання в одному з рівненських вишів.

 

У номінації «Найкраще подання резонансного матеріалу» нагороду отримала журналістка «24 каналу» Леся Іванова за матеріал для проекту «Наші гроші»: «Бронедрузі. Як команда Порошенка заробляє на оборонці».

“Найкращим репортажем” 2018 року назвали «Чотири терабайти болю» журналіста Антона Семиженка, видання Insider. Матеріал про те, як волонтер – колишній будівельник із Луганщини зібрав цілу базу даних злочинів на Донбасі.

У спеціальній номінації «Зарядись проти корупції» перемогу здобула Марія Землянська з бюро журналістських розслідувань «Свідомо», з матеріалом «Справа честі» про те, як непросто бути чесним суддею в Україні.

 

У номінації «Конструктивна журналістика» переміг матеріал «Дорога українських слонів» Мар’яни Вербовської, інтернет-видання Zaxid.net, про те як рятується від затоплення прикордонне село на Одещині.

Найголовнішу журналістську подію року висвітлюватиме генеральний телевізійний партнер конкурсу – канал UA: Перший.

Ознайомитися із складом пре-журі та журі кожної номінації можна на сайті конкурсу. Усі зареєстровані на конкурс роботи, новини, положення про конкурс та іншу інформацію, яка може вас цікавити, читайте на офіційному сайті конкурсу. Окрім офіційного сайту, стежити за новинами можна на сторінці конкурсу у Facebook.

Національний Конкурс професійної журналістики «Честь Професії 2018» підтримують:

– Проект «У-медіа» міжнародної організації Internews, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID),

– Шведське агентство з питань міжнародної співпраці та розвитку (The Swedish International Development Cooperation Agency),

– Проект USAID “Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні “ВзаємоДія”,

– Система компаній «Кока-Кола» в Україні,

– Генеральний телевізійний партнер – UA: Перший.