Назад до новин

Чого медійна галузь очікує від Володимира Зеленського?

15 травня 2019 р.: На новообраного президента Володимира Зеленського медіа- та кіноіндустрія покладають багато сподівань, адже він є вихідцем із цих галузей. «Детектор медіа» запитав в очільників індустріальних об’єднань, яких ключових рішень у медійній сфері вони очікують від нового гаранта (законодавчі ініціативи, реагування на ймовірні виклики та загрози тощо).

На запитання відповіли представники Незалежної асоціації телерадіомовників і Радіокомітету, Української асоціації медіабізнесу, Української кіноасоціації, Асоціації правовласників і постачальників контенту, Інтернет-асоціації України. Не відповіли — представники Індустріального телевізійного комітету.

Виходячи з відповідей, можемо сформувати топ очікувань від нового президента:

1. Ухвалення законів про аудіовізуальні медіасервіси, про електронні комунікації, про радіочастотний ресурс України, про кібербезпеку та про критичну інфраструктуру.

2. Забезпечення громадян на окупованих територіях і в анексованому Криму збалансованою інформацією.

3. Запобігання блокуванню роботи Нацради, яка має завершити цифрову реформу, та повага до незалежності регулятора.

4. Прогрес у боротьбі з безкарністю нападів на журналістів під час виконання професійних обов’язків.

5. Посилення боротьби з піратством у сфері медіа.

6. Розширення каналів продажу преси, скасування імпортного мита на папір.

7. Запровадження державної програми стимулювання друкованих та електронних медіа.

8. Збереження обсягів державного фінансування кіноіндустрії, державна підтримка кіноосвіти й міжнародного промо українського кіно.

9. Завершення вступу України до Eurimages і процесу підписання міжурядових угод про спільне виробництво фільмів із Китаєм, Канадою та іншими стратегічними партнерами України.

10. Впровадження в кіновиробництві передбаченої законом системи cash rebates.

11. Запровадження для ліцензіатів і реєстрантів Національної ради електронного врядування.

12. «Інвентаризація» зобов’язань перед державою провайдерів програмної послуги, які використовують різні технології у сфері телебачення, врегулювання ситуації з цифровим провайдером «Зеонбудом».

13. Зменшення оподаткування для телекомоператорів.

14. Заборона правоохоронним органам втручатися в роботу телекомоператорів.

Звісно, ці заходи не є компетенцією одного президента, але він задає вектор розвитку держави, має право законодавчої ініціативи та, зрештою, підписує або ветує ухвалені парламентом закони. Тож кожна галузь прагне бути почутою президентом.

Читайте повний текст тут.