Назад до новин

“Диктатура технологій” – MezhyhiryaFest2021 досліджує, як технології змінили розслідувальну журналістику та стійкість медіа в Україні

4-5 вересня- Media Development Foundation (MDF) організував MezhyhiryaFest під назвою “Диктатура технологій” за підтримки проєкту USAID-Internews “Медійна програма в Україні”, Посольства США, Фондів відкритого суспільства, проєкту  «Антикорупційна ініціатива Європейського Союзу», Представництва ЄС в Україні, Центру з дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP), Фонду «Солідарність» (Польща) та SCOOP, що підтримує журналістські розслідування. Подія зібрала 450 журналістів-розслідувачів, медіа-менеджерів, активістів з питань боротьби з корупцією та прозорості влади, експертів у сфері медіа та журналістики, дослідників та політиків із 12 країн Центральної та Східної Європи, включаючи країни Східного партнерства, у резиденції Межигір’я колишнього президента Віктора Януковича.

Фестиваль зосереджувався на двох основних темах – розслідувальних репортажах та медіаменеджементі – і розглянув, як технології, особливо з настанням пандемії Covid -19, вплинули на різні аспекти життя журналістів. Учасники обговорили, як можна використовувати технології для поліпшення слідчої роботи, як штучний інтелект став частиною роботи медіа, які технології журналісти використовують зараз і що вони будуть використовувати в майбутньому.

Переможець Національного конкурсу журналістських розслідувань 2021 —  Американська мрія Віктора Медведчука, створене командою Радіо Свобода Максимом Савчуком, Любомирою Ремажевською та Олександром Черноваловим. Цьогоріч спеціальну відзнаку отримало розслідування Суспільного у складі Інни Білецької, Алли Садовник, Олександра Стратонова та Дмитра Бондара за 100 років ізоляції: що приховує українська психіатрія?

 

Photo credit: Media Development Foundation