Назад до новин

Фільм-розслідування про вбивство Павла Шеремета отримає премію IRE

03 квітня: Фільм Вбивство Павла, який був створений спільними зусиллями Слідство. Інфо та OCCRP отримає нагороду Investigative Reporters and Editors Award.

Перше місце фільм розділив із матеріалами газети The New York Times про домагання в Голлівуді.

Організатори премії заявили, що автори фільму показали “неймовірну наполегливість і мужність”.

“Вбивство Павла – це фільм Слідство. Інфо та OCCRP, в якому журналісти намагаються знайти відповідального за смерть колеги. Ніщо не може бути більше в дусі IRE”, – повідомили організатори премії.

Прем’єру фільму “Вбивство Павла” було показано в ефірі телепрограми “Слідство.інфо”, центрального медіа-продукту, який вироблявся в рамках 4-х річного проекту з Посилення журналістських розслідувань в Україні (або Strengthening Investigative Reporting in Ukraine project), який впроваджувався Internews за фінансування Уряду Канади – Global Affairs Canada.

Організатори цієї престижної премії повідомляють, що церемонія нагородження відбудеться 16 червня 2018 року в Орландо, у Флориді (США) під час проведення щорічної Конференції IRE.

Дмитро Гнап – відомий український журналіст, телеведучий Першого національного телеканалу, громадський активіст – заснував агенцію журналістських розслідувань «Слідство.інфо» у 2012 році.

За 3,5 роки програма Слідство.Інфо перетворилася на загальнонаціональний проект. Hашу спільну програму транслюють 3 національні канали та 17 регіональних телевізійних каналів. A загальна аудиторія сягнула більше 14 млн. глядачів.

В Україні – завдяки фінансовій підтримці наших партнерів та донорів, а саме Уряду Канади, Уряду США та Агентству США з міжнародного розвитку USAID – впродовж останніх п’яти років Internews підтримує майже всі найбільші програми журналістських розслідувань, що існують в нашій країні.

Відомий журналіст і один з керівників Української правди Павло Шеремет був убитий в Києві 20 липня 2016 року. Поліція кваліфікувала загибель журналіста як умисне вбивство. Пріоритетною версією вбивства Шеремета є його професійна діяльність.

У МВС України заявили, що найбільш імовірним є російський слід у вбивстві журналіста.

24 липня 2017 року Нацполіція засекретила всі рішення судів у справі про вбивство Шеремета із міркувань безпеки.

У Єдиному реєстрі судових рішень вилучили з відкритого доступу понад 200 рішень у справі про вбивство журналіста.

З повним списком переможців цього року можна ознайомитися тут.