Назад до новин

Фільм-розслідування здобув перемогу в журналістському конкурсі «Честь професії-2018»

15 травня у Києві відбулась церемонія нагородження премією «Честь професії». 

У номінації «Надія журналістики» перемогу здобула Анна Калаур з розслідуванням для програми «Слідство.Інфо» «І словом, і тілом» про сексуальні домагання в одному з рівненських вишів.

Матеріал було підготовано спільно з центром журналістських розслідувань “Четверта влада” (м. Рівне) та теле-проектом “Слідство.Інфо” – багаторічними партнерами МГО Internews в Україні.

В своєму розслідуванні Анна Калаур розкриває ганебну практику сексуальних домагань, яку роками чинить щодо випускниць, студенток та викладачок професор кафедри хореографії Рівненського Гуманітарного Університету. Автор сюжету дізналася про принаймні 13 випадків таких домагань. Журналістам Слідства.Інфо вдалося зняти на приховану камеру один із нещодавніх випадків домагань. Далі — слово за правоохоронцями та керівництвом університету.

Під час церемонії нагородження, Анна говорила про огиду, яку викликає цей чоловік. “Це все сталося не в Голлівуді. Це все сталося в Україні. Але, на жаль, в Україні стигма та предвзятість нашого суспільства створюють перепони, або неуможливлюють притягнення цих правопорушників до відповідальності. Але ті потрепілі, з якими я говорила та з якими записала відео-інтерв’ю, принаймні можуть почуватися задоволеними зараз – бо цю потвору було назавжди усунено з унівреситету,” – додала Анна.

Прем’єру фільму “І словом, і тілом” було показано в ефірі 152-го випуску телепрограми “Слідство.інфо” від 15.11.2017 р., центрального медіа-продукту, який вироблявся в рамках 4-х річного проекту з Посилення журналістських розслідувань в Україні (або Strengthening Investigative Reporting in Ukraine project), який впроваджувався Internews за фінансування Уряду Канади – Global Affairs Canada.

На конкурс «Честь Професії 2018» в загальній кількості було подано 582 журналістські матеріали. Ознайомитися із складом пре-журі та журі кожної номінації можна на сайті конкурсу.

У номінації «Надія журналістики» фіналістами стали:

«І словом, і тілом» – Ганна Калаур, портал “Четверта влада”;

«Вирубка лісів. Хто краде українське зелене золото?» – Марта Байдака, канал ZIK;

«Дрібниці» – Павло Стех, Інформаційна агенція “Медіапорт”;

«Операція “Консьєрж”: хто живе у суддівських квартирах» – Марина Ансіфорова, програма “Наші гроші з Денисом Бігусом”.

«Прикритися героїзмом» – Катерина Мацюпа, інтернет видання Лівий Берег – LB.ua.

«Найперше, що кидається у вічі, коли переглядаєш чи перечитуєш конкурсні програми, – актуальність тематики. В потужному інформаційному потоці молоді колеги, все-таки, вміють виокремлювати головне, а , отже, – розуміють свою відповідальність за те, що висвітлюють. Приємно, що не бояться братися за ризиковані теми – такі, що пов’язані з криміналом. Тішить, що представлені різні регіони країни. І – найголовніше – молоді журналісти не зупиняються на досягнутому: отримавши вже кілька нагород, ще й ще відточують свою майстерність у змаганнях з колегами», – коментує журі в номінації «Надія журналістики», авторка і ведуча програм, продюсер “Українського радіо” Галина Бабій.

Слідство.Інфо — незалежна агенція журналістських розслідувань, що спеціалізується на масштабних корупційних оборудках та гучних кримінальних злочинах. Безкомпромісно, глибоко, цікаво.

Випуски програми Слідство.Інфо — виходили щосереди на Громадському.UA та Першому Суспільному.

Підписуйтесь у Youtube.