Назад до новин

Форум з журналістики рішень

14 квітня, 11:00 – ГО «Інтерньюз-Україна» провела онлайн-форум з журналістики рішень (ЖР), на якому міжнародні та українські журналісти поділились своїм досвідом у цьому підході. Форум відбувся у Zoom та транслювався через сторінку Інтерньюз-Україна у Facebook. Режим масштабування зібрав 107 учасників, а 144 відвідувачі переглянули форум у Facebook. Усього, подія отримала 50,000 переглядів. 

Марк Еллінгстад, директор Офісу з питань демократії та управління Регіональної місії USAID в Україні та Білорусі, Джилліан МакКормак, директорка Internews, керівниця проєкту «Медійна програма в Україні, що фінансується USAID, та Костянтин Квурт, голова правління Інтерньюз-Україна, виступили з вітальним словом.

У першій сесії Механізми нетворкінку та залучення – як журналістика рішень працює за кордоном? обговорювались особливості цього журналістського підходу та ключові тенденції у міжнародних ЗМІ. Доповідачами були: Пітер Йонг (США), відзначений нагородою журналіст-фрілансер, який працював у The Guardian, National Geographic та BBC; Тена Перісін, журналістка та медіанауковець (Хорватія); та Джеремі Друкер, виконавчий директор та головний редактор ЗМІ «Transitions» (Чеська республіка).

Під час другої сесії Чи важлива журналістика рішень? Як цей напрям впливає на аудиторію та ЗМІ доповідачі зосередились на особливостях ЖР в українському контексті та обговорили, як ЖР може допомогти ЗМІ знайти рівновагу між фінансовою незалежністю та залученням широкої аудиторії. Доповідачами були: Тарас Шевченко, заступник міністра культури та інформаційної політики України, Андрій Куликов, голова Комісії з журналістської етики, журналіст та ведучий, та Ніна Кур’ята, медіаконсультантка, медіатренерка та колишня головна редакторка ВВС Україна.

Під час третьої сесії Український досвід популяризації журналістики рішень: досягнення та виклики учасники поділились своєю практикою у виробництві контенту та викладанні ЖР. Доповідачами були: Тетяна Матичак, українська журналістка, редакторка, медіатренерка; Анатолій Марциновський, журналіст та медіатренер; Анастасія Руденко, головна редакторка орієнтованого на ЖР онлайн-видання «Рубрика»; Людмила Панкратова, виконавча директорка Інституту розвитку регіональної преси, та Ольга Вірста, координаторка Інституту розвитку регіональної преси.

 Більше на сайті Інтерньюз-Україна.

Фото: Інтерньюз-Україна