Назад до новин

Харківський прес-клуб організував прес-тур до Одеси для журналістів з 10 областей

20-21 червня: Прес – тур: «Одеська область – досвід реформ» розпочався зі знайомства з   екологічною ініціативою #preciousplasticodessa.

Журналісти з 10 областей  побували в майстерні з переробки пластикових виробів. Тут приймають чистий та відсортований за кольорами пластик. Подрібнюють і дають нове життя.  Керівниця проекту Надія Панів,  розповіла, що майстер-класи для всіх охочих з переробки пластику проводять безкоштовно. Так у майстерні хочуть мінімізувати кількість відходів та показати, що пластик не сміття, а цінна сировина.

Наступним пунктом програми став XXV Український муніципальний форум. Захід зібрав голів громад, урядовців, експертів та представників міжнародних організацій для обговорення нагальних питань місцевого самоврядування.

Приємно було зустріти на форумі Вадима Гаєва, голову першої ОТГ в Україні, героя нашого прес-туру на Луганщину. Виявилось, що громадська організація «Новопсковська районна рада жінок» перемогла в конкурсі гендерних ініціатив АМУ з проєктом: Знайди себе в Новопсковській громаді: від хобі до власної справи.

Одеський хаб Академії Суспільного мовлення – новий освітній простір і коворкінг для студентів та працівників різних медіа, а також останній пункт першого дня прес-туру. Йшлося про виклики i перспективи розвитку суспiльного телебачення в Украiнi. Учасники прес-туру побували на презентації фільму «5 історій» про життя біженців та мали можливість особисто поспілкуватися з його героями.

Розвиток альтернативної енергетики в  Одеській області обговорили у прес-центрі Paritet з Сергієм Лєйвіковим, радником голови Державного агентства з енергоефективності. Продовжили тему в Овідіопільській ОТГ, де оглянули вітропарк та дізналися про залучення інвестицій в поновлювальну енергетику, вплив на розвиток місцевої громади, інфраструктуру і робочі місця.

Про перспективи розвитку національного судноплавства в Україні та розвиток економічного співробітництва між країнами акваторії Чорного моря, йшлося під час знайомства з судноплавною компанією«Укрферрі». Вона є учасником кількох міжурядових угод України з Болгарією, Грузією і Туреччиною про експлуатацію міжнародних поромних переправ. Журналісти побували на автомобільно-залізнично/пасажирському паромі «Вільнюс». Це – сучасне судно, що має сертифікат книги рекордів Гіннеса, як найбільше судно в світі в класі пасажирсько-залізничних/пасажирських паромів.

Захід відбувся в межах проекту Харківського прес-клубу Media Hub Kharkiv за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.