Назад до новин

IAB Хакатон BroadсastLAB – перемога за відео-контентом

17 червня в українській кремнієвій долині Unit.City зібралися дизайнери, програмісти та медійники, які за два дні створили та презентували власні інноваційні продукти. Робота проходила під постійним наставництвом експертів українського медіа та IT ринків – Ольги Сафіної, креативного директора Unit.City, Ірини Андрющенка та Володимира Дем’яненка, керуючих партнерів D2.digital, Артема Самойлова, заступника генерального продюсера ТАВР Медіа в digital-напрямі, Андрія Андрющенка, генерального директора Initiative, Наталії Беднарської, Digital-директора НАМ, Світлани Могилевської, COO в StarLight Digital Sales і Ольги Кліпкової, консультанта з медіа менеджменту в digital-напрямі.

Ментори спілкувалися з командами на кожному етапі розробки, давали настанови і поради стосовно того, як покращити ідеї, або навіть трансформувати та направити їх у нове русло. Окрім можливості знайти однодумців для втілення своїх проектів, учасники Хакатону отримали шанс пройти повноцінну медіа-школу. Лектори поділилися своїм досвідом та розповіли про те, чого хочуть рекламодавці у світі та Україні, чому кардинально змінився медіа-ринок, як створити старт-ап без інвестицій та як розробникам вирішити проблеми, з якими стикаються сучасні ЗМІ.

У фіналі учасники презентували свої розробки у сфері VR та AR, стрімінгу і юзер-дженерейтед платформ, кросс-медійності та діджітал сервісів на основі інформаційних продуктів. Зрозуміло, що вибір переможця став для менторів складним завданням. Після тривалих суперечок і обговорень переможне перше місце розділили дві команди – Camon і MyNews. Вони вибороли 5 000 дол. США на реалізацію проекту і спеціальний приз від UNIT.City – безкоштовний місяць у коворкінгу.

«Їдеї учасників настільки сильні, що вибрати сильніших було дуже складно, особливо, якщо у кожному з них бачиш велике майбутнє. Саме тому ми прийняли рішення про коллаборацію CamonBox та платформи MyNews. CamonBox – пристрій та мобільний додаток, які дають змогу робити відео-стрім інтерактивним. MyNews – біржа відеоконтенту, зручний та корисний майданчик як для виробників контенту, так і для медійників. Насправді переможці хакатону нададуть українським журналістам, логерам можливість швидко та просто виходити в ефір будь-якого телеканалу, оперативно надавати та отримувати відео-контент з будь-якої точки країни та заробляти на цьому» – розповіла ментор IAB хакатону Наталія Беднарська.

Окрім того, авторка дизайнерської платформи Designy.UA Діана Непран отримала спеціальний приз від digital-студії D2, як найталановитіша учасниця Хакатон BroadсastLAB, та отримала 3 місяці стажування та щомісячну стипендію.

За два дні в рамках BroadсastLAB з’явилися цікаві та нестандартні кейси, але найважливіше, що Хакатон довів – у нас є спеціалісти і інноваційні ідеї, які можуть і змінять майбутнє не лише українських, а й світових ЗМІ.

Хакатон відбувався за підтримки проекту «У-Медіа», що здійснює Інтерньюз Нетворк за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), та Шведської агенції з міжнародного розвитку SIDA.

Оригінальна стаття тут