Назад до новин

IMI оприлюднив “Барометр свободи слова” за травень 2021 року

2 червня – Інститут масової інформації (ІМІ) опублікував на своєму сайті щомісячний моніторинг «Барометр свободи слова» за травень 2021 року. У травні експерти ІМІ зафіксували 15 порушень свободи слова в Україні.

 Найбільше порушень (13) було зафіксовано у категорії запобігання журналістам у проведенні професійної роботи, серед яких:

• ЗМІ, що належать Петру Порошенку (телеканал “Прямий” та “5 канал”), не мали права бути присутніми на спільній прес-конференції державного секретаря США Ентоні Блінкена та президента України Володимира Зеленського 6 травня. Причиною заборони було вказано обмеження через пандемію Covid-19, що журналісти були виключені з висвітлення події;

• 13 травня охоронці Віктора Медведчука фізично заблокували доступ журналістів до слухань, де суди наклали домашній арешт на прокремлівського політика. Один охоронець застосував прийом задухи щодо журналіста Букви Яна Доброносова; і

• 13 травня народний депутат від ОПЗЖ Ілля Кива фізично заблокував доступ журналістів Hromadske.ua та 24 каналу до тих самих судових засідань.

Експерти ІМІ виявили 15 порушень у семи регіонах: сім – у Києві, три – у Львівській та по одному – в Одеській, Полтавській, Харківській, Тернопільській та Житомирській областях.

Загалом з початку 2021 року ІМІ зафіксувала 89 випадків порушення професійних прав журналістів.

 

Більше на сайті ІМІ

 

Інфографіка: ІМІ