Назад до новин

IMI оприлюднив Барометр свободи слова за жовтень 2021 року

3 листопада – Інститут масової інформації (ІМІ) у жовтні 2021 року у своєму «Барометрі свободи слова» повідомив про 14 порушень свободи слова в Україні. За словами експертів ІМІ, більшість порушень (дев’ять) зафіксовано у категорії фізичної агресії щодо журналістів, які ведуть професійну діяльність. Ось деякі приклади порушень:

         у Києві двоє журналістів зазнали напад та були затримані під час інтерв’ю з головою Укрексімбанку Євгеном Мецгером;

·       команда розслідувань «Слідство.Інфо» зазнала тиску, коли директор кінотеатру, обраного для прем’єри їхнього останнього фільму, погрожував скасувати показ лише за п’ять годин до показу;

         журналісти національних телеканалів (Суспільне, «Прямий» та «Україна») поскаржилися на тиск з боку Офісу президента щодо зміни гостей ток-шоу.

Вісім порушень зафіксовано у Києві, по одному у Волинській, Одеській, Запорізькій, Миколаївській, Сумській та Харківській областях.

З початку 2021 року IMI зафіксував 153 випадки порушення професійних прав журналістів. Щомісячний Барометр свободи слова IMI здійснюється за підтримки проєкту USAID “Медійна програма в Україні», яку впроваджує Internews.

 

Більше на сайті Інституту масової інформації.
 
Photo: IMI