Назад до новин

IMI опитав журналістів про те, як часто їх матеріали видалялися власниками медіа

22 вересня – Інститут масової інформації провів опитування, щоб з’ясувати, чи власники ЗМІ втручаються у редакційну політику медіа, і, зокрема, чи власники видаляють матеріали, з якими вони не згодні. Опитування проводилось у період з 3 по 17 вересня і було викликано рішенням 30 інтернет-видань не показувати новини про ДТП народного депутата Олександра Трухіна.

23 серпня 2021 року Трухін, народний депутат від партії “Слуга народу”, потрапив у дорожньо -транспортну пригоду на Бориспільській трасі, у якій постраждало шість осіб. ЗМІ повідомляли, що їм пропонували хабарі, щоб зняти інформацію про аварію з їх платформ.

Основні результати опитування:

• 42% респондентів заявили, що їх редактори видаляли публікації на замовлення власників ЗМІ або не публікували новини на деякі теми через вимоги власників. Тоді як 58% заявили, що в їх редакціях такого не було або що вони не знають про випадки видалення повідомлень.

• Найпоширенішими причинами видалення матеріалів було рішення головного редактора чи власника ЗМІ (29% респондентів назвали це); помилки, допущені під час повідомлення історії (цю причину назвали 22% респондентів); пропозиція хабара (14%); і тиск або судовий позов (12%). IMI підкреслив, що у разі помилок засоби масової інформації не повинні видаляти історію, а мають вибачитися та опублікувати виправлення та повідомити, що саме було виправлено у сюжеті.

• 56% респондентів сказали, що власники засобів масової інформації, у яких вони працюють, не заважають їх репортажам; 23% заявлених власників впливають на політичні та ділові матеріали; 13% сказали, що власники впливають виключно на політичні матеріали; 5% сказали, що чинять опір тиску власників; а решта (3%) відмовилися відповісти на запитання.

Серед 104 опитаних журналістів та редакторів, 96 живуть у регіонах України та вісім у Києві; 54 ідентифікували себе жінками, а 50 – чоловіками. Це опитування було проведено за підтримки проєкту USAID «Медійна програма в Україні», яку впроваджує Internews Network.

Більше на сайті ІМІ.
 
Фото
: Сторінка ІМІ у Фейсбук