Назад до новин

Internews та партнери представили третю Національну медіа-розмову

25 жовтня – Internews організував ключову щорічну конференцію-діалог для медіа-індустрії – Національну медіа-розмову (aka National Media Talk) з Незалежною асоціацією телерадіомовників та групою основних українських партнерів у готелі Hilton в Києві.

Третя Національна розмова про медіа присвячувалася пошуку надійних та ефективних механізмів управління для відчутних покращень в медійному секторі України.

Загальною метою обговорень було посилення відповідальної та чесної журналістики шляхом збільшення обсягів високоякісного контенту.

23 спікери та близько 300 учасників зібралися, щоб шукати рішення проблем, з якими стикаються українці у відносинах між медіа, владою та суспільством. Учасники також обговорили перспективи для професійного регулювання та солідарності.

Ця визначна конференція в черговий раз зібрала журналістів, медіаекспертів, державних службовців, медіа-менеджерів, блогерів та представників громадських медійних організацій з усієї України для ведення відкритого діалогу.

Сюзан Фрітц, Директорка Регіональної Місії Агентства США з міжнародного розвитку в Україні, Білорусі та Молдові, та Джилліан МакКормак, директорка Internews, відкрили конференцію.

У своєму вступному слові Фрітц розповіла про виклики для українських медіа, які постають внаслідок російської агресії та корупції в Україні, а також про те, як здорове медіа-середовище має важливе значення для європейської інтеграції країни.

Ключовий спікер форуму Роман Сущенко, власний кореспондент Національного інформаційного агентства “Укрінформ” та кремлівський політв’язень (на фото знизу), звільнений на початку вересня 2019 року під час обміну в’язнями між Україною та Росією, у своєму виступі “Медіа, влада, суспільство” представив свій погляд та закликав чиновників пам’ятати про відповідальність за поширення інформації, гарантувати її достовірність та уникати генерування того, що він назвав “фіаском змісту”.

Він зворушливо та емоційно розповів про руйнівний вплив на свою матір численних помилкових новин про терміни його виходу з в’язниці.

Висловивши свої жорсткі зауваження у такий роздумливий спосіб, він створив тон для подальшої конструктивної дискусії між журналістами та представниками Офісу Президента України та Верховної Ради України.

Більше інформації (відео та фото репортажі) є на офіціних сторінках NMT  Facebook та інтернет