Назад до новин

Керівниця Медійної програми в Україні виступила на Всеукраїнському форумі Україна 30

Джилліан МакКормак, керівниця Медійної програми в Україні (USAID), виступила на Всеукраїнському форумі Україна 30 «Коронавірус: виклики та відповіді», організованому Кабінетом Міністрів України та Адміністрацією Президента у партнерстві з проєктом USAID «Transformation Communications Activity”. Захід проводився з 8 по 10 лютого у конференц-центрі “Парковий” у м.Київ.

МакКормак була учасницею панельної сесії «Пандемія: дезінформація та хибна інформація», на якій також виступили Тарас Шевченко (заступник міністра культури та інформаційної політики), Юргіс Вільчинскас (заступник керівника відділу стратегічних комунікацій та аналізу інформації, EEAS) та Любов Цибульська (керівниця Групи з аналізу гібридних загроз Українського кризового медіацентру). Модерував дискусію Володимир Єрмоленко (журналіст та експерт Інтерньюз-Україна / Ukraine World). Панель висвітлювала європейський та міжнародний досвід боротьби з дезінформацією та хибною інформацією про пандемію.

У своєму виступі МакКормак згадала результати опитування «Споживання медіа», проведеного Internews у 2020 році. Згідно з опитуванням, понад 80 відсотків українців заявили, що знають про неправдиві наративи про коронавірус (наприклад, що коронавірус – це біозброя, створена в китайських або американських лабораторіях, винайдена ЗМІ або спричинена запуском 5G). Близько третини опитаних вважали, що подібні історії відповідають дійсності, і понад третину заявили, що ділилися цією дезінформацією з іншими. Тест Internews на здатність людей розпізнавати дезінформацію показав значну невідповідність між впевненістю респондентів, що вони можуть це помітити (65%), та їхньою фактичною здатністю робити це (3%). МакКормак наголосила на зусиллях ряду партнерів Медійної програми в Україні (USAID) у боротьбі з дезінформацією, включаючи роботу Академії української преси із загальноосвітніми школами, популярні влоги Детектор медіа та Телебачення Торонто, а також інтерактивну виставку “Пропагандарій” Інтерньюз-Україна. Джилліан МакКормак зазначила, що влада у спробах комунікувати точну і достовірну інформацію,  повинна мати на увазі, що лише 40% українців довіряють національним телеканалам.