Назад до новин

«Лісова застава». Другий дім для дітей війни (відео)

Діти переселенців знаходять мир та нових друзів у таборі «Лісова застава»

22 березня, 2017 р. – Військові дії на сході України змусили тисячі жителів Донбасу залишити рідні оселі та шукати кращої долі в різних куточках країни. Тепер їх називають переселенцями, і вони фактично повинні починати життя наново у зовсім інших умовах.

Особливо важко тим, хто переїхав з дітьми. Разом з вирішенням проблем пов’язаних з  матеріальними труднощами, багато сімей мусять дбати ще й про психологічний стан дітей, які бачили все жахіття військових дій. Тоді, коли проблему не може вирішити держава, її вирішують волонтери та небайдужі люди. Так, для таких дітей працює табір «Лісова застава» поблизу селища Димер, на Київщині.

Близько 3000 дітей-переселенців з Донбасу та дітей воїнів АТО відпочили та пройшли реабілітацію у цьому таборі за два роки від часу свого заснування волонтерами.

Познайомтеся з Артемом з Донецька, переглянувши цей сюжет у форматі панорамного відео з оглядом в 360 градусів, виробництво якого ми підтримали. Для цього відео 360⁰ не існує такого поняття як «лишилося за кадром». Під час перегляду сюжету можливо курсором миші «схопити картинку» та повернути в будь-яку сторону, побачивши таким чином, що було відзнято з того ракурсу, який вас цікавить.  Хлопчина один із 72 дітей, які наразі постійно живуть в «Лісовій заставі» — всі вони залишили свої прифронтові села та міста на Донбасі. 

Internews в Україні надав грант «Радіо Свобода» задля того, щоб створити та показати історію про життя у «Лісовій заставі». Відео створено за фінансової підтримки Уряду Канади через Міністерство міжнародних справ Канади.

За результатами моніторингу регіональних медіа, що його проводить наш партнер Інститут демократії ім. Пилипа Орлика, місцеві та центральні засоби масової інформації недостатньо інформують громадськість про пробле ми переселенців. У той же час внутрішньо переміщені особи (ВПО) не завжди довіряють владі і ЗМІ.

Ми підтримуємо вирішення цих системних проблем шляхом покращення доступу ВПО до інформації, а також шляхом вироблення більш-якіснішого контенту для місцевих видань, інтернет-видань, телеканалів. Ми в Internews, у партнерстві з місцевими ЗМІ та громадськими організаціями, працюємо над тим, як покращити комунікацію між самими переселенцями, ВПО та владою, місцевими громадами та медіа – з метою забезпечення того, щоб голоси українських переселенців були почутими.

Internews також підтримує «журналістику толерантності» та пропагує чутливий підхід до висвітлення конфлікту в Україні. За останній рік 130 журналістів підвищили свою професійну майстерність в написанні матеріалів про права та проблеми вимушених переселенців, громад, що постраждали під час конфлікту, представників меншин, людей з обмеженими можливостями та інших представників вразливих груп населення.