Назад до новин

Малими кроками. Як працюють журналісти на Cході України

27 липня: Ситуація в зоні АТО на сході країни постійно змінюється ― від активних зіткнень до тиші. Так само ситуація там змінюється і для журналістів, що висвітлюють бойові дії.

Ми розпитали у журналістів, які недавно їздили у відрядження до АТО, з якими основними складнощами стикаються, яка ситуація з доступом, які основні виклики для медійників постають зараз.

Журналісти розказали ІМІ, що все просто: дотримуєшся всіх правил,  отримуєш прес-карту першого рівня, надсилаєш заявки із зазначеними маршрутами до штабу АТО, домовляєшся з прес-офіцерами, і вуаля ― ніяких проблем з доступом до певних населених пунктів та на позицію військових нема. Але водночас журналісти зазначають, що під час активізації бойових дій проблема з доступом постає досить гостро.

Ірина Земляна, медіаекспертка, тренерка з безпеки для журналістів для j-sos – скалала такий список рекомендацій-висновків:

Потрібно організовувати тренінги для військових, що працюють із журналістами. Це допомогло б вирішити питання довіри між журналістами та військовими, яке стоїть дуже гостро.

Більше уваги потрібно приділяти висвітленню життя мешканців прифронтових територій, де тривають гуманітарні катастрофи.

Співпраця журналістів з військовими прес-службами в зоні АТО змінюється на краще, але дуже і дуже повільно. Її скоріше можна охарактеризувати як два кроки вперед і один назад. Тільки через три роки війни в деяких підрозділах почали з’являтися прес-офіцери, які розуміють специфіку роботи журналістів. Або прес-штаб з’явився після колапсу в Авдіївці, але потрібен він був значно і значно раніше.

Нові виклики виникають так само швидко, як і змінюється ситуація в АТО, але з ними не встигають справлятися, тому вони з часом трансформуються в нові проблеми, які знову будуть заважати працювати журналістам. Для вирішення цих викликів потрібно будувати системний діалог між журналістською спільнотою та військовими, що також сприятиме зростанню довіри і покращенню якості висвітлення АТО в медіа.

Фото: ІМІ, Олега Скрипника

Читайте повний текст статті тут.