Назад до новин

Медіарух підтримує санкції проти каналів Медведчука, але застерігає від покарання працівників

6 лютого – Медіарух «Медіа за усвідомлений вибір» опублікував заяву на сайті Детектора медіа, підтримуючи урядові санкції проти власника “каналів Медведчука”, заявивши, що це є правильним кроком у боротьбі з дезінформацією. Медіарух закликав владу дотримуватися всіх відповідних міжнародних зобов’язань та надати громадськості вичерпні аргументи, що підтверджують пропорційність, законність та збалансованість потреби в безпеці з правами на захист свободи слова, необхідними для демократичних країн. Водночас Медіарух застеріг владу від створення «чорного списку» працівників, які працюють на санкційних каналах.

У заяві зазначається, що результати моніторингу проросійської пропаганди показали, що канали NewsOne, 112 Ukraine та ZIK створили більше половини дезінформаційних меседжів Кремля у медіапросторі України. Національна рада з питань телебачення і радіомовлення майже 40 разів застосовувала санкції до цих телеканалів (попередження, штрафи, позови про анулювання ліцензії тощо).

 Медіарух заявив, що топ-менеджери, журналісти та ведучі цих телеканалів маніпулювали контентом, щоб догодити проросійським власникам компаній. Однак Медіарух закликав співробітників нижчої ланки зазначених трьох каналах, які безпосередньо не брали участі у цих маніпуляціях та не поділяли думки проросійських власників компаній, боротися за свої трудові права. Заява також закликає українські ЗМІ не відмовлятись наймати працівників, які не поділяють думки власників каналів і готові підписати Кодекс журналістської етики та дотримуватися його.

Медіарух «Медіа за усвідомлений вибір» був створений 5 лютого 2019 року та налічує понад 70 учасників.

Більше детально на сайті Детектора Медіа.