Back to news

Медіаспільнота розмірковує про відставку міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова

15 липня – Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, один з найвпливовіших чиновників в Україні, подав у відставку після понад семи років роботи. Він не повідомив жодної причини такого рішення.

 Парламент розгляне питання, чи затвердити його відставку 15 липня.

 Його ухід потенційно зміцнює владу, зосереджену в президентському кабінеті, заявив колишній посол США в Україні Джон Гербст.

 Лідери громадської думки, блогери та журналісти розкритикували Авакова за неадекватне розслідування багатьох резонансних справ, зокрема вбивства журналіста “Української правди” Павла Шеремета та громадської активістки Катерини Ганзюк.

Джерела інтернет-видання «Дзеркало тижня» заявили, що відставка є результатом втомлених відносин між президентом Зеленським та міністром Аваковим. Також на своїй останній прес-конференції Зеленський заявив, що Аваков повинен піти, якщо виявиться, що фігурантам “справи Шеремета” безпідставно предявлено обвинувачення. Журналістка “Української служби BBC” Жанна Безп’ятчук у своєму відеоаналізі зазначила, що справа Шеремета “може бути однією з причин відставки Авакова”.

 “Беручи до уваги пристрасть президента до рішень, врахованих випадками, це може бути ритуальною жертвою в п’яту річницю смерті Павла Шеремета, вбивць якого Аваков так і не знайшов”, – написала Олена Трибушна, головна редакторка телеканалу “24” на своїй Facebook сторінці.

Адвокат ГО «Інституту масової інформації» Алі Сафаров у своєму коментарі для ГО “Детектор медіа” припускає, що справа Шеремета може бути однією з причин відставки Авакова і вважає, що “це нарешті поверне слідство в конструктивне русло”.

 “Я пропоную, щоб цей день [відставки] став національним святом”, – написав журналіст Слідство.info Дмитро Реплянчук на своїй сторінці у Facebook, висловлюючи гнів на Авакова, який затвердився у медіаспільноті.

 

Більше на Радіо Свобода/Радіо Вільна Європа українською та на Reuters англійською.

 

Photo: Johny Jios on Unsplash