Back to news

Менше 1% українських регіональних новин містять мову ворожнечі

7 грудня – Інститут масової інформації (ІМІ) оцінив стан висвітлення війни у регіональних медіа. З 7 по 11 листопада 2022 року вони оцінили 6940 новин із 50 регіональних медіа в десяти областях України.

 IMI виявив, що:

• Половина всіх новин, які публікують регіональні медіа, пов’язані з війною. З цього числа 34% висвітлюють військові дії, 22% – про руйнування цивільної інфраструктури та вплив війни на суспільство, а 9% – це новини з окупованих територій.

Херсонські та донецькі медіа найактивніше висвітлюють окуповані території. Регіональні медіа мало приділяють уваги питанню переселенців, лише 4% усіх новин на цю тему.

• Найактивніше війну висвітлюють херсонські, донецькі, харківські, волинські та львівські регіональні журналісти, які присвячують подібним темам від 44 до 95% своєї стрічки новин. Одеса та Кропивницький посідають останнє місце в списку – лише з 28% та 23% новин про війну відповідно.

• Лише 0,3% усіх регіональних новин містять мову ворожнечі. Проте експерти ІМІ визнають, що дотримуються рекомендацій Комітету журналістської етики, не сприймаючи слова «орк», «рашист» і «росія з малої літери» як мову ворожнечі.

 

Більше на сайті ІМІ