Назад до новин

Міністерство охорони здоров’я та StopFake розпочали інформаційну кампанію щодо спростування фейків про коронавірус

21 вересня – Міністерство охорони здоров’я та StopFake розпочали інформаційний проєкт під назвою “Чистий мозок”, який розвінчує найпопулярніші фейки України на теми охорони здоров’я та медицини, про що повідомляється на сайті міністерства.

 Основними міфами, наведеними на веб -сайті міністерства, є:

• МІФ 1: Міністерство охорони здоров’я оприлюднило список міст, де студенти та школярі перейдуть на дистанційне навчання через Covid-19.

ФАКТ: Немає переліку міст, у яких навчальні заклади перейдуть на дистанційне навчання.

• МІФ 2: В Україні існує епідемія інсульту через використання захисних масок та вакцин проти Covid-19.

ФАКТ: Це теорія змови про Covid-19, започаткована блогером проти вакцин.

• МІФ 3: Вода з часником – це природна вакцина проти коронавірусу.

ФАКТ: Вода з часником не є природною вакциною проти коронавірусу. За даними ВООЗ, немає доказів того, що вживання часнику в будь-якій формі захищає від SARS-CoV-2.

• МІФ 4: Наслідки вакцинації з МРНК (вакцини нового покоління, наприклад, Pfizer або Moderna) не будуть виліковними – це змінює генетичний код людини.

ФАКТ: Німецька натуропатка Анетт Ліллінгер – одна з людей, які поширюють цю історію. Однак цей тип вакцини містить лише специфічний білок, ідентичний білку вірусу і не впливає на людські гени.

• МІФ 5: Штам Delta був скинутий літаками, що летіли через Україну.

ФАКТ: Те, що прихильники антивакцини називають «розкиданням нової партії коронавірусу з повітря», насправді є щорічною кампанією з вакцинації диких тварин проти сказу, коли приманку вакцини від сказу скидають у віддалені райони.

Більше на сайті Міністерства охорони здоровя.  

Photo credit: Wesley Tingey on Unsplash