Назад до новин

МІП: Суспільне мовлення має отримати повне фінансування

6 липня в ІА «Укрінформ» відбулася прес-конференція «Недофінансування Суспільного мовника – загроза для його незалежності та ефективності», організована Наглядовою радою ПАТ «НСТУ» за підтримки проекту Ради Європи «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні».

За словами голови Офісу Ради Європи в Україні Мортена Енберга, незалежність суспільних мовників досягається завдяки незалежному менеджменту, незалежній редакційній політиці, і належному фінансуванню. «Допомога Ради Європи щодо створення повноцінного суспільного мовника в Україні відповідно до чинного законодавства, була і залишається ключовим пріоритетом діяльності Ради Європи», – підкреслив він.

Голова Наглядової ради ПАТ «НСТУ» Тетяна Лебедєва наголосила на значенні повного фінансування Суспільного мовника: «Хоча декому може здаватися, що питання фінансування НСТУ є відомчим, на наше переконання, воно має державне значення. Адже створення Суспільного мовлення – одна з найголовніших реформ, що наближає Україну до клубу цивілізованих країн, тож увесь світ, без перебільшень, слідкує за тим, як ця реформа проходить».

Лебедєва також зазначила, що вся допомога, яку МІП пообіцяло надати Суспільному, була здійснена, та подякувала за це зокрема Міністру Юрію Стецю.

Державний секретар МІП Артем Біденко заявив: «Міністр запевнив, що лобіюватиме в Уряді питання повного фінансування Суспільного мовника. Власне, так і відбувається. Тому все, що має отримати мовник відповідно до чинного законодавства, має бути до копійки виплачено. Про це нещодавно заявив і Прем’єр-міністр».

Повний текст статті тут.