Back to news

Нова голова Наглядової ради Суспільного описує тактику тиску з боку влади під час її виборів та попереджає про більший тиск на вибори до правління

17 лютого – “Детектор медіа” опублікував статтю Світлани Остапи, яку 16 лютого обрали головою Наглядової ради АТ «НСТУ» (далі – Суспільне). Остапа розповіла, як високопоставлені чиновники уряду Зеленського активно лобіювали членів ради, щоб вони підтримали кандидата, якого в Офісі президента воліли бачити на посаді голови Наглядової ради Суспільного.

Світлана Остапа була обрана головою Наглядової ради Суспільного дев’ятьма голосами проти шести за іншого кандидата – Максима Кречетова, члена партії “Слуга народу”, колишнього радника в Офісі президента та креативного директора державного телеканалу “Дом”. Остапа написала, що на членів Наглядової ради тиснули представники Офісу президента, народні депутати, міністр та заступники міністрів різних міністерств, щоб вони проголосували за Кречетова. Ті, хто закликав до виборів Кречетова, називали його “хороший парєнь”, який може дати “зелене світло суспільному мовнику і реальну підтримку реформі”.

Остапа висловила занепокоєння щодо незалежності членів Наглядової ради, які планували проголосувати за її кандидатуру, але проголосували інакше в результаті зовнішнього тиску. У статті вона нагадала всім членам Наглядової ради, що вони незалежні згідно із законом про Суспільне і що після того, як парламентські фракції та організації громадянського суспільства обрали їх членами, вони повинні відмовитися від усякого впливу на їх поведінку. «Тепер ви, члени НР, працюєте на благо Суспільного, а не на фракцію чи групу, чи на ГО, які вас обрали», – сказала Остапа.

Потім Остапа звернула свою увагу на майбутні вибори голови правління Суспільного. Остапа прогнозує, що подібна кампанія тиску буде розпочата заздалегідь до цього ключового конкурсу. Контракт теперішнього голови правління Зураба Аласанії закінчується 13 травня 2021 року. Остапа припустила, що влада може ще раз проігнорувати закон, як це було під час виборів голови Наглядової ради, та застосує тиск для просування кандидата Офіса президента. Вона не зробила припущень, кого висуватиме на цю посаду адміністрація Зеленського.

Наглядова рада оголосить конкурс на посаду голови правління до 4 березня. На наступному, не призначеному засіданні, Наглядова рада затвердить нові умови та умови виборів.

Більше детально на сайті Детектор медіа.