Назад до новин

Новий конкурс грантів “Якісні місцеві медіа” відкрито !

НОВИЙ КОНКУРС НА ОТРИМАННЯ ГРАНТІВ

«Якісні місцеві медіа»

 

березень 2019 р.

«Медійна програма в Україні» (або «МПУ»), що виконується міжнародною неурядовою організацією Internews за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), запрошує до подання проектних пропозицій на отримання грантів. У цьому конкурсі можуть брати участь офіційно зареєстровані в Україні медійні організації, неурядові організації, компанії та медіа.

Internews підтримуватиме проекти, котрі сприятимуть реалізації одного з основних завдань нашої програми — а саме, збільшенню обсягів виробництва високоякісного, змістовного медіа-контенту на всій території України, передусім у східних і південних регіонах та з особливою увагою на впровадження реформ, зокрема місцевого самоврядування і децентралізації та корисної інформації для місцевих громад. 

Проектні пропозиції мають відповідати таким цілям: 

– Збільшити та поліпшити висвітлення ключових національних реформ в місцевих медіа для посилення відкритих громадських обговорень щодо питань державної політики;

– Збільшити різноманітність якісних, збалансованих журналістських матеріалів;

– Допомогти розвінчати дезінформаційну кампанію Кремля щодо нездатності України здійснити закріплені законодавчо реформи.

Значне реформування, що відбулося у сферах децентралізації, поліції, системи охорони здоров’я, правосуддя, медійного сектору, енергетики, ринку землі та пенсійного забезпечення – це явище безпрецедентне в Україні. Водночас, процес реформ у деяких галузях істотно загальмувався, тому конструктивна журналістика, де пропонуються рішення, та якісне висвітлення цього процесу в медіа безперечно стануть корисними.

Цей конкурс грантів є цілеспрямованим та гнучким механізмом, котрий надасть можливості для розробки інноваційних експериментальних короткотермінових проектів. Грантоотримувачі повинні продемонструвати наміри щодо збору думок та / чи врахування думок жінок, меншин та вразливих груп, які найбільше страждають від дискримінації. Проекти будуть відібрано залежно від здатності заявників продемонструвати конкретні досягнення, що відображають вплив у медіа-секторі.

Середній бюджет наданих грантів складатиме близько 35 000 дол. США для проектів тривалістю до 6-ти місяців, однак і більші (коштовніші) проекти можуть бути розглянуті за умови вдалого обгрунтування концепції, бюджету та тривалості.

Проекти можуть зокрема містити (але не обмежуватися) таку діяльність:

• Виробництво збалансованого професійного мультимедійного контенту, спрямованого на взаємодію із аудиторією та сприяння веденню ефективної громадської дискусії з політичних питань в медіа.

• Висвітлення фактичного прогресу реформ та його впливу на життя місцевих громад по всій Україні з метою підвищення обізнаності громадян.

• Розробка та реалізація чесних інформаційних кампаній щодо цілей, кроків, проблем, помилок та досягнень у процесі реформування.

• Проведення заходів, які допомагають медіа залучати громадськість до забезпечення повного та ефективного процесу реформ у країні.

• Навчання журналістів висвітленню впровадження реформ та важливих для місцевих громад питань, що сприятиме залученню зацікавлених сторін для процесу прийняття рішень.

• Сприяння міжрегіональним обмінам та зв’язкам для вивчення успіхів реформ в інших регіонах України.

• Співпраця з/та залучення незалежних експертів з реформ (включно з представниками коаліції «Реанімаційний пакет реформ» та інших аналітичних центрів та неурядових організацій).

ІНСТРУКЦІЯ З НАПИСАННЯ ГРАНТОВИХ ЗАЯВОК

Формат подачі всіх проектних пропозицій: друкований шрифт 12 pt., Times New Roman.

Структура проектної пропозиції включає такі розділи:

I. Титульна сторінка – 1 сторінка

Ця сторінка має включати таку інформацію:

А.    Назва проекту.

Б.     Короткий опис проекту: один параграф, чітке й зрозуміле резюме проекту (українською та англійською мовами).

В.     Організація: назва та контактна інформація – поштова адреса, e–mail, номер стаціонарного телефону, мобільного телефону та веб-сайт.

Г.     Координатор проекту: повне ім’я та контактна інформація – e–mail та номер мобільного телефону.

Д.    Ще одна контактна особа, яка безпосередньо відповідатиме за хід проекту і надаватиме всю необхідну інформацію за проектом. Повне ім‘я та контактна інформація – e–mail та номер мобільного телефону.

Е.     Тривалість проекту (в місяцях).

Ж.   Сума, що запитується в «МПУ», в у.о.; та,

З.     Власний внесок вашої організації (10% від запитуваної суми від «МПУ») в у.о. (або в дол. США).

II. Опис проекту – не більше 5 сторінок

А.    Опис основних цілей та завдань проекту, що відповідають цілям проекту «МПУ».

Б.     Діяльність, що спрямована на досягнення цілей.

В.    Очікувані результати та вплив проекту.

Г.     Інструменти з моніторингу та оцінювання та індикатори, що вимірюють досягнення цілей та вплив проекту.

Д.    Календарний план (помісячно), який пояснює логіку проекту та його виконання.

Е.     Партнери, та

Ж.   Інформація про організацію – не більше 2-х параграфів.

III. Бюджет – у форматі Excel – обов’язково використовувати форму, що додається:

Бюджет має визначити основні категорії витрат, які чітко демонструють ефективність проекту. Власний внесок організації має становити не менше 10% від запитуваної суми гранту. Бюджет має супроводжуватися обґрунтуванням кожної категорії витрат (бюджетний рядок) у правій стороні таблиці.

Форма для бюджету: BudgetTemplate_MPU_Proposals_fn

IV. Досвід у реалізації проектів, не більше 1 сторінки:

А. Досвід в управлінні проектами або бізнесом.

Б. Попередні гранти, які отримувала ваша організація.

Internews також запрошує до подання проектних пропозицій новостворені організації. Якщо ваша організація не має достатнього досвіду у реалізації медійних проектів, будь ласка, зазначте інші схожі проекти, які реалізовувала ваша організація, та вкажіть рівень компетенції основних працівників та консультантів майбутнього проекту.

Проектні пропозиції англійською та українською мовами потрібно надсилати на електронну адресу UA-MPU@internews.org

В темі листа вкажіть: «USAID-Internews якісні місцеві медіа: заявка»

Запитання приймаються по понеділках, середах та п’ятницях за цим телефоном 067-119-8173 з 12:00  до 15:00 год.

Термін подання: 12 квітня 2019 р. до 18:00 год. 

ОЦІНКА ПРОЕКТНИХ ПРОПОЗИЦІЙ

Проектні пропозиції, що не відповідають зазначеним пріоритетним видам діяльності «Медійної програми в Україні» та вимогам щодо оформлення заявок, розглядатися не будуть.

Журі, що складається з незалежних експертів, оцінюватиме проектні пропозиції, скадатиме «короткий список» з успішних проектів аплікантів та рекомендуватиме найкращі проекти до фінансування. Просимо зауважити, що письмово повідомлятимуться лише ті організації, що виграли в конкурсі.

Internews може звернутись до організації-заявника у разі виникнення додаткових запитань з приводу поданої проектної пропозиції.

Звертаємо вашу увагу, що процес оцінки проектів може займати календарний місяць.

Підтримані проектні пропозиції фінансуватимуться за умови наявності коштів у проекті та затвердження гранту Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Критерії відбору проектних пропозицій до фінансування

Кожна пропозиція отримує певну кількість балів відповідно до наступного списку критеріїв:

1.     Власний внесок організації становить не менше ніж 10% від запитуваної суми.

2.     Проект пропонує інноваційний підхід у досягненні як мінімум одного із завдань «Медійної програми в Україні».

3.     Проект зможе досягти запланованих результатів у визначений проміжок часу.

4.     Запропоновані види діяльності уможливлюють досягнення очікуваних результатів.

5.     Заявник демонструє наявність технічних навичок, досвід та спроможність, що є необхідними для здійснення запропонованих видів діяльності.

6.     Бюджет проекту є реалістичним, ефективним та обґрунтованим.