Back to news

Парламент схвалив позитивні зміни до Закону про суспільне мовлення

2 лютого – Парламент у другому читанні затвердив законопроєкт № 4413 про внесення змін до Закону України “Про Суспільне телебачення і радіомовлення України”. Законопроєкт подала група депутатів від “Слуги народу”, “Батьківщини” та “За майбутнє”. Ігор Розкладай (заступник директора та юрист Центру демократії та верховенства права – партнер Internews) – є автором цього законопроєкту. Проєкт закону був рекомендований на затвердження Парламентським комітетом з питань гуманітарної та інформаційної політики і пропонує більшість голосів в Наглядовій раді надати представникам громадянського суспільства, а також спрощує деякі процедури щодо призначення членів, які представляють парламентські фракції, що є позитивним зрушенням.

Основні положення законопроєкту:

• Баланс у Наглядовій раді між членами, призначеними представляти парламентські фракції, та членами, призначеними представляти громадянське суспільство, змінився на користь громадянського суспільства. Зараз у парламенті буде сім представників від парламента та вісім представників громадянського суспільства, що дасть громадянській спільноті більшість в одній особі.

• Парламентські фракції зможуть делегувати своїх кандидатів до складу Наглядової ради за два місяці до закінчення терміну повноважень виконуючих обов’язки членів парламента.

·       Парламентські фракції, які були розпущені або сформовані після делегування членів до Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України фракціями поточного скликання парламента не зможе делегувати своїх представників до Наглядової ради.

  • Термін повноважень членів Наглядової ради збільшено з чотирьох до п’яти років.
  • У разі дострокового припинення повноважень певного члена Наглядової ради, парламентська фракція, яка делегувала цього члена, може делегувати іншого кандидата. Термін повноваження нового члена обмежений терміном попередника від тієї ж фракції.

 

Більше інформації на сайті Детектор Медіа