Назад до новин

Парламент затвердив закон про олігархів у першому читанні

1 липня – Закон № 5599 про олігархів був прийнятий у парламенті в першому читанні 275 голосами народних депутатів від «Слуга народу», «За майбутнє» та «Довіра». Закон уповноважує Раду національної безпеки та оборони визначати, хто є олігархами в Україні та оцінювати, який вплив вони мають на ЗМІ.

 2 червня президент України Володимир Зеленський подав законопроєкт до парламента як невідкладний.

3 червня спікер парламента Дмитро Разумков зазначив, що законопроєкт помилково призначає Раду національної безпеки та оборони відповідальною за визначення того, хто є олігархом, і насправді для прийняття цих рішень має бути створена абсолютно нова установа.

Партія “Європейська солідарність” заявила, що на їх думку, законопроєкт спрямований особисто проти колишнього президента та лідера “Європейської солідарності” Петра Порошенка і що головною метою Зеленського при створенні цього закону є концентрація абсолютної влади у власних руках.

Ігор Коломойський сказав, що готовий потрапити до списку олігархів, але не хотів би бути там єдиним. Прес-служба Ріната Ахметова опублікувала заяву, у якій сказано, що він є бізнесменом і найбільшим інвестором в економіку України, але не олігархом.

 

Більше на сайті ГО «Детектор медіа»

 

Фото: Tingey Injury Law Firm