Назад до новин

Парламентський комітет рекомендував затвердити закон про незалежність Нацради

10 лютого – На засіданні Парламентського комітету з гуманітарної та інформаційної політики члени комітету рекомендували парламенту затвердити проєкт закону №4107 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення незалежності Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення» прийняти у другому читанні та в цілому.


Раніше, 15 грудня 2020 року, парламент схвалив проєкт No4107 у першому читанні. Закон був розроблений для виконання міжнародних зобов’язань України щодо включення до національного законодавства положень Європейської  директиви про аудіовізуальні медіапослуги (2010/13/ЄС Європейського Парламента та Ради від 10 березня 2010 року щодо координації деяких положень, встановлених законом, нормативних актів або адміністративних дій у державах-членах), частково для забезпечення незалежності державного регулятора в галузі телебачення та радіомовлення. Метою закону є розробка ефективної процедури призначення та звільнення членів Національної ради для забезпечення її незалежності від політичних партій. Основними положеннями закону є такі:

• створити незалежну комісію для обговорення кандидатів до Національної ради, запропонованої політичними партіями та Президентом України;

• для кандидатів на посаду члена Національної ради слід розробити перелік вимог та обмежень (прийнятність кандидатів);

• розробити процедури дострокового припинення повноважень члена Національної ради;

• вдосконалити оплати праці членів Національної ради та адміністративного персоналу (заробітна плата повинна бути вищою, ніж зараз);

• чітко описати повноваження Національної ради під час карантину або під час інших обмежувальних заходів; і

• розробити чіткий механізм взаємодії / спілкування з ліцензіатами, щоб забезпечити прийняття важливих рішень щодо ліцензування без участі ліцензіатів у відповідних засіданнях.

Після затвердження парламентом у другому читанні цей закон внесе зміни до законів «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення», «Про телебачення і радіомовлення», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв’язку з дією обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 ”, та «Про адміністративні послуги”.

 

Детальніше на сайті Детектор Медіа.