Back to news

Порошенко подав судовий позов проти ГО «TOM 14» та Володимира Зеленського

8 липня – Як повідомляється на сайті Окружного адміністративного суду м.Київ, адвокати колишнього президента Петра Порошенка розпочали судовий позов “про визнання протиправною бездіяльність ШО «TОМ 14» (Bihus.info) щодо неоприлюднення інформації, що становить суспільний інтерес, а саме аудіозаписів телефонних розмов Віктора Медведчука про які йшлось у випусках програми “Наші гроші”. Позивач просить суд зобов’язати ГО «ТОМ 14» оприлюднити дані аудіозапису, мабуть, ймовірно, будучи переконаним, що записи, які вже транслювались та розміщувались в Інтернеті, були відредаговані або не транслювалися в повному обсязі. Позов також просить суд примусити президента Зеленського розкрити інформацію, що представляє суспільний інтерес, яку він загалом згадував в червні в інтерв’ю телеканалу 1 + 1, зокрема інформацію Служби безпеки України та інших спецслужб України про Петра Порошенка.

В ефірах Bihus.info від 17 і 24 травня 2021 року було оприлюднено розмови, що відбулися між 2014 і 2017 роками, у яких нібито Віктор Медведчук, який зараз перебуває під домашнім арештом за підозрою у державній зраді, стверджує, що він тісно координує свою діяльність з президентом Порошенком як підгрунтя для переговорів з високопосадовцями російського уряду та окупаційної влади в Луганську та Донецьку. В ефірі 24 травня чути, як Медведчук обговорює прийняття під контроль української частини нафтопроводу Самара-Захід у 2015 році. У цьому ефірі Bihus.info припустив, що Порошенко міг бути зацікавлений у цьому як компенсація за втрату своєї верфі в Севастополі після анексії Криму Росією.

Денис Бігус, керівник ГО “TOM14”, заперечив, що є інші записи, окрім тих, які він уже розмістив на YouTube.

У травні цього року прес-служба політичної партії “Європейська солідарність” Порошенка назвала другу частину телевізійного розслідування “Записи Медведчука” Bihus.info “фальшивою”, стверджуючи, що ці записи просочилися до Офісу Президента України для дискредитації екс-президента Порошенка .

 

Більше на сайті Суспільного мовлення.

Фото: Kelly Sikkema on Unsplash