Назад до новин

Позивачі програли позов проти Bihus.Info щодо розслідування фінансування “Партії Шарія”

7 жовтня – Голосіївський районний суд у м.Київ відмовив у задоволенні позовних вимог ТОВ “БРСМ-НАФТА та ТОВ “Євро Смарт Пауер”, які позивалися до журналістів “Bihus.Info” стосовно інформації журналістів щодо їх розслідування про тіньове фінансування політичної партії Анатолія Шарія, контроверсійного проросійського блогера.

Восени 2020 року ТОВ «БРСМ-НАФТА» та ТОВ «Євро Смарт Пауер» подали позов до журналістів Bihus.Info Дениса Бігуса, Анастасію Усенко та Лесю Іванову з вимогою спростувати те, що енергетичні компанії стверджували як недостовірну інформацію у розслідуванні у жовтні 2020 року Шарій: брудний кеш, проплачені експерти і таємні спонсори (партійне листування).  Журналісти Bihus.Info виявили, що більшість фінансування «Партія Шарія» отримує неофіційно готівкою або через особисті банківські рахунки, а також через особу, відповідальну за ці фінансові операції, топ-менеджерку групи компаній ТОВ «БРСМ».

Позивачі вимагали від Bihus.Info видалити історію розслідування в Інтернеті, відшкодувати ТОВ «БРСМ-НАФТА» втрачений прибуток у розмірі 305 000 гривень (приблизно 11 700 доларів США) та виплатити 200 000 гривень (приблизно 7600 доларів США) моральної шкоди. Журналістів у суді представляли адвокатка Bihus.Info Марія Музичка та адвокати громадської організації «Платформа прав людини» Олександр Бурмагін та Євген Воробйов.

Більше на сайті Buhus.Info.
 

 

Photo: Tingey Injury Law Firm