Назад до новин

Рада національної безпеки і оборони представила цілі нового міжнародного Центру протидії дезінформації

6 квітня – на брифінгу, який відбувся 6 квітня, Поліна Лисенко (призначена Президентом Володимиром Зеленським 2 квітня керівником міжнародного Центру протидії дезінформації при РНБО) оголосила про цілі та ключові заходи новоствореного центру. Олексій Данилов (секретар РНБО), Андрій Єрмак (керівник Офісу Президента), Ігор Жовква (заступник керівника Офісу Президента) та Олександр Ольшанський (заступник голови Виконавчого комітету реформ) взяли участь у брифінгу.

Раніше, 11 березня, Данилов на своєму брифінгу повідомив про запуск Центру, зазначивши, що Центр буде здійснювати моніторинг потоків інформації щодня і цілодобово, і уточнив, що частина його діяльності буде громадською. Того ж дня (11 березня) на форумі «Україна 30. Культура. Медіа. Туризм », відповідаючи на питання про фінансування цього Центру, Ольшанський нічого не сказав про конкретні суми, однак зазначив, що певну частину роботи буде виконувати Служба безпеки України та Міністерство оборони, а також Міністерство культури та інформаційної політики.

За словами Поліни Лисенко, основними цілями Центру є: захист інформаційного середовища з метою національної безпеки України; протидія пропаганді, дезінформації та злочинним кампаніям; запобігання маніпулюванню громадською думкою. Центр оброблятиме інформацію як з відкритих, так і з конфіденційних джерел.

 Основними видами діяльності є:

• Розробка політики протидії загрозам дезінформації;

• Протидія ворожій пропаганді та дезінформації;

• Встановлення стратегічної комунікаційної системи;

• Взаємодія державних інститутів та громадянського суспільства у протидії інформаційним загрозам національній безпеці;

• Протидія спеціальним інформаційним операціям держави-агресора;

• Формування позитивного іміджу України у всьому світі;

• Створення системи оцінки та реагування на інформаційні загрози; і

• Підвищення рівня медіаграмотності в суспільстві.

Лисенко заявила про готовність співпрацювати з Любов’ю Цибульською, керівницею іншого новоствореного Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Міністерстві культури та інформаційної політики.

 Кандидат юридичних наук (2019), Поліна Лисенко раніше працювала в Національному антикорупційному бюро України, Генеральній прокуратурі та департаменті інформаційної політики Укрзалізниці; з 2020 року працювала в Офіс простих рішень та результатів – виконавчому органі Національної ради реформ (співзасновник Міхеіл Саакашвілі).

Більше на сайті Детектор Медіа.

Фото: Philipp Katzenberger on Unsplash