Назад до новин

Рік маніпуляцій та неправди від народних депутатів 9 скликання. Аналіз VoxCheck.

Нові депутати – стара брехня

Рік маніпуляцій та неправди від народних депутатів 9 скликання. Аналіз VoxCheck – наших партнерів в “МПУ”.

Весь сесійний рік наші колеги з VoxCheck уважно моніторили виступи народних обранців – як з трибуни парламенту, так і на телеканалах. І тепер вони мусять констатувати – перебільшення, маніпуляції та відверта брехня нікуди не поділися з риторики депутатів.

Як брехали «нові» та «старі» обличчя, які теми і прийоми для маніпуляцій обрали – у цьому новому матеріалі.

Нові старі міфи

В українському парламентаризмі існують дійсно «вічнозелені» теми для маніпуляцій. Часто це близькі до виборця проблеми, справжні причини яких він не розуміє.

І це скликання парламенту – не виняток. Нові депутати не гребують сідати на старих «коників».

Наприклад, депутати повторюють наративи попередньої Ради про медичну реформу – мовляв, такі зміни запровадили, щоб убити українців, а всі послуги будуть для громадян платними (на відміну від системи Семашка).

Насправді ж медреформа почалася з того, що у жовтні 2017-го парламент ухвалив Закон про гарантований пакет медпослуг, яким закріпив перелік послуг, які оплачуватиме держава. Раніше ж, за оцінками Світового банку, більше половини всіх витрат на охорону здоров’я українці сплачували з власних кишень – попри нібито безкоштовне медичне обслуговування гарантоване громадянам Конституцією.

Повний текст статті тут.