Назад до новин

Роман Кисляк: «Я не недієздатний! Я людина!»

Незвичайний таксист-переселенець з ДЦП пропонує зробити наступний рік роком толерантності до людей з інвалідністю

Історія хворого на ДЦП переселенця з Донбасу Романа Кисляка, який зараз мешкає та працює у Львові, стала широко відомою більше року назад після інциденту з офіціантом львівського ресторану Vapiano, який випровадив Романа з ресторану через «підозрілий» вигляд.

Після цього прикрого випадку, Роман виступив ініціатором акції в соцмережах під назвою «З другом на каву». Її суть полягала у спільному проведенні часу з людьми з інвалідністю у публічних місцях.

Він народився в Макіївці біля Донецька у звичайній родині. З дитинства він страждає на ДЦП. Разом з тим, він має дві освіти – журналіста та психолога. 10 років випускав молодіжно- християнську газету, але потім газета припинила виходити з друку. Довелося працювати таксистом. Маючи ДЦП, він вивіз із охопленого війною Донбасу 75 людей.

Нещодавно, наші колеги-журналісти, які співпрацюють з «Радіо Свобода», зустрілися з Романом для розмови. Вона вийшла надзвичайно відвертою.

Попри те, що Роман не надто щасливий від такої кількості уваги ЗМІ, за його словами, він себе не вважає «героєм», але продовжує прикладом власного життя ламати стереотипи про людей, які живуть з ДЦП, і стереотипи про «бандитів з Донбасу». Але найбільше Роман Кисляк хоче змінити ставлення українців до людей з особливими потребами. Він говорить, що звик до того, що інвалід, але не може звикнути до дискримінації.

Роман звернувся до жінки Президента України Марини Порошенко та запропонував їй зробити наступний рік роком толерантності до людей з інвалідністю.

«Може, створити якийсь круглий стіл, де б можна було обговорити, як реалізувати цей рік. Як покращити життя для інвалідів. Бо нам же треба лише, щоб створили умови, за яких ми зможемо жити, як всі інші. Дикі мрії, правда? Але це стимулює жити, тому що такі як я від стресів і депресій не виживають», – говорить Роман.

Internews підтримує журналістику толерантності та пропагує чутливий підхід до висвітлення конфлікту в Україні. За останній рік 130 журналістів підвищили свою професійну майстерність в написанні матеріалів про права та проблеми вимушених переселенців, громад, що постраждали під час конфлікту, представників меншин, людей з обмеженими можливостями та інших представників вразливих груп населення​.

Переконайтеся самі, переглянувши цей відео сюжет у форматі 360⁰, виробництво якого ми підтримали. Відео та текст створені за фінансової підтримки Уряду Канади через Міністерство міжнародних справ Канади.