Назад до новин

Сайт Миколаївського центру журналістських розслідувань атакували хакери

19 березня – після злому сайту Миколаївського центру журналістських розслідувань (далі – Центр) 19 березня, Internews надала експертизу з питань цифрової безпеки для відновлення сайту, а українські проєкти журналістських розслідувань по всій країні виявили солідарність, розмістивши матеріали, котрі хакери намагалися видалити.

19 березня хакери атакували сайт Центру та змінили контент, що розкриває корупцію одеських чиновників та зв’язки з організованою злочинністю. До нападу Центр отримав анонімну пропозицію за готівку видалити ці історії з веб-сайту, але команда Центру відмовилася.

Центр журналістських розслідувань отримав підтримку від спеціалістів з цифрової безпеки, що працюють у проєкті Internews ‘Audience Understanding and Digital Support’ за підтримки SIDA, і зміг відновити матеріали та захистити сайт. Центр також отримав юридичну консультацію від юристів Регіонального інституту розвитку преси за підтримки Медійної програми в Україні-USAID , щоб допомогти подати заяву про кіберзлочин до поліції.

Партнери Медійної програми в Україні-USAID у Харкові, Києві, Луцьку, Львові, Рівному, Запоріжжі та інших містах вирішили продемонструвати професійну солідарність, оприлюднивши інцидент, а також перевиклавши оригінальні історії, які спричинили хакерство, на своїх сайтах.

Контекст: два розслідувальні матеріали, що надихнули на цю атаку, були опубліковані у 2016 та 2019 рр. Перший висвітлював корупційні схеми організованої злочинності в Одеському портовому митному терміналі , створений проєктом Slidstvo.info за фінансування уряду Канади в рамках проєкту, впровадженому Internews. Друге розслідування було зроблено у співпраці з Чеським центром журналістських розслідувань  і розкривав одеські банди та їх пов’язаність із нерухомістю в Празі. В обох сюжетах згадувалося кримінальне минуле мера Одеси Геннадія Труханова та Олександра Ангерта, якого італійська поліція визнала торговцем зброєю.

Photo by Florian Olivo on Unsplash