Назад до новин

Що думають журналісти про реформи?

26 січняInternews підтримує між-регіональну співпрацю між ЗМІ з метою поліпшення їх розуміння та висвітлення прогресу в реалізації ключових реформ.

За результатами опитування під назвою «Ставлення населення до ЗМІ та споживання різних типів ЗМІ у 2017 р.», респонденти зауважують потребу в подальшому висвітленні реалізації реформ в країні: типовим є поверхневі знання щодо суті реформ та більше 50% респондентів оцінюють рівень поінформованості як «недостатній». Це дослідження було виконано соціологічною компанією InMind на наше замовлення.

В рамках реалізації програми малих грантів «Українського медійного проекту» за фінансової підтримки Агенції США з міжнародного розвитку (USAID), ми підтримуємо підвищення рівня громадської обізнаності про перебіг реалізації ключових реформ в Україні шляхом виробництва високоякісного мультимедійного контенту про децентралізацію, реформи системи охорони здоров’я, освіти, енергетичної галузі, та пенсійну реформу.

В Україні процес децентралізації розпочато 2014 року з прийняттям Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади (01.04.2014 р.). Станом на сьогодні, на четверту річницю реформи, децентралізацію справді можна назвати однією з найбільш успішно реалізованих реформ. В результаті, в Україні об’єднано вже близько 50% громад.

Одними з перших на зміни реагують журналісти. Збирають успішні історії  управління об’єднаними територіальними громадами (ОТГ), демонструють їх суспільству.

У тісній співпраці з Громадською організацією «Харківський прес-клуб реформ» ми підтримуємо проект під назвою «Висвітлення реформ регіональними ЗМІ» з метою поліпшення рівня обізнаності щодо прогресу в реалізації ключових реформ в країні.

З січня 2017 року, з часу коли розпочався цей проект, вдалося створити потужну й активну групу з журналістів, які беруть участь в регулярних межрегіональних обмінах. Разом вони створили дискусійну платформу для обговорення ролі, яку виконують журналісти під час гібридної війни.

Станом на сьогодні, «Харківський прес-клуб реформ» організував 10 прес турів, в яких взяло участь 85 журналістів з різних областей України. Учасники цих турів відвідали різноманітні проекти громад, які вони реалізували в рамках процесу децентралізації. Ці проекти стосувалися суттєвого покращення стандартів життя, медичних послуг, освітніх проектів та вирішення транспортних проблем для місцевих жителів. Крім того, одним з пріоритетів проекту є поборення негативних стереотипів, які поширюються російською пропагандою.

Дивіться відео, в якому учасники діляться своїми враженнями:

Людмила Островська, журналістка сайту-новин «Top News» з Тернополя і одна з учасниць прес-туру на Житомирщину в листопаді минулого року, високо оцінила можливості, які створюють організатори таких прес турів.

 «Ми бачимся з головами громад – і я бачу як у них очі блищать. Як вони бачать перспективу. Як вони знайшли в собі, напевне, те на генетичному рівні заховане, відчуття господаря. І справа в тому, що вони розказують про те, що люди прокинулися» – говорить вона.

Юлія Сабаєва, м. Старобільськ, «Телегазета» додає: «Я побачила децентралізацію в дії. Я побачила, що можна проводити паралелі з моїм регіоном: він сільськогосподарський з не надто високою щільністю населення – це північні райони Луганської області. В нас не надто швидко йде децентралізація. Наприклад, в моєму районі тільки одна ОТГ (об’єднана територіальна громада) створена – це три села в неї увійшло. Так ось Високівська громада, (яку ми сьогодні відвідали під час прес-туру) – чим вона показова? Вона маленька за кількістю населення, але в той самий час вона успішна. І оце для нашого регіону хороший дуже приклад». 

Для досягнення своїх цілей, Харківський прес-клуб співпрацює зі своїми колегами в Сумах, Дніпрі, Херсоні, Тернополі, Луцьку, Житомирі, Одесі та Ужгороді.

Фото: ГО «Харківський прес-клуб реформ»