Назад до новин

Слідство.Інфо транслювало розслідування офшорного банкінгу президента Володимира Зеленського

3 жовтня – Слідство.Інфо транслювало свій фільм-розслідування «Офшор 95». Журналісти “Слідства.Інфо” стверджують в “Офшор 95”, що витік документів свідчить про те, що президент Володимир Зеленський мав незадекларовані кошти в офшорній компанії, яку він таємно передав другу за кілька тижнів до перемоги на президентських виборах 2019 року. Витік документа є частиною Pandora Papers, у яких показано 35 нинішніх чи колишніх світових лідерів та понад 300 інших державних службовців по всьому світу, які володіли активами в офшорних гаванях або через них.

Pandora Papers складаються з 11,9 мільйонів файлів – включаючи все – від електронних листів до банківських виписок, установчих документів та реєстрів акціонерів – від 14 фірм, які надають офшорні послуги. Файли потрапили до конфіденційного джерела у Вашингтонському Міжнародному консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ). ICIJ передав файли Зеленського до Слідство.Інфо в рамках глобального розслідування, повідомляє The Guardian. Показ фільму Слідство.Інфо у Києві опинився під загрозою, коли Олексій Прасоль, директор Малої опери на вулиці Дегтярівській, 5А, місця, обраного для прем’єри, скасував показ всього за п’ять годин до показу “через проблеми з електрикою” .  «Після того, як Слідство.Інфо опублікувало цю інформацію у Facebook, вони отримали численні пропозиції щодо альтернативних місць, але Прасоль дозволив показ фільму для 250 людей, і на ранок 4 жовтня 2021 року фільм на YouTube переглянули понад 190 000 осіб.

Інститут масової інформації провів моніторинг провідних українських онлайн-меді, щоб оцінити, як вони висвітлюють розслідування Slidstvo.info. ТСН.ua, Сегодня.ua, UNIAN.info, Ukrinform.ua та РБК.ua взагалі не висвітлювали це. РБК згадує про розслідування Pandora Papers стосовно лідерів інших країн, які фігурували в Pandora Papers. УНІАН.info та Ukrinform.ua опублікували коментар Михайла Подоляка (радника керівника апарату Офісу президента). Подоляк сказав, що “інформація не нова і коментувалася раніше, у 2019 році”. За словами експертів IMI, TSN.ua, UNIAN.info та Сегодня.ua не згадували про розслідування через редакційну політику їх власників (Ігор Коломойський та Рінат Ахметов відповідно).

Більше на сайті Слідство.Інфо та the Guardian англійською.


Photo credit: Volodymyr Hryshchenko on Unsplash