Назад до новин

Соціологія в журналістиці: семінар від наших партнерів

30 січня: Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва – наші партнери – провели семінар на тему “Соціологія в журналістиці: як правильно розуміти та інтерпретувати дані соціологічних опитувань”.

Близько 30 учасників обговорил такі питання:

– Як не потрапити на «гачок» фейкових опитувань (Приклади свідомого та ненавмисного оприлюднення фальшивих соцопитувань).

– Які запитання має поставити журналіст перед оприлюдненням даних соцопитувань?

– Невинні «маніпуляції» в представленні числової інформації: як від них убезпечитися?

– Важливість розрізнення фактуальної та оціночної інформації.

– Пастки неповної інформації.

– Наскільки точні репрезентативні опитування громадської думки? Що означають похибки й імовірності в дослідницьких пресрелізах?

– Можливі причини розбіжностей у результатах опитувань.

– Якою мірою можливо передбачити результат виборів завдяки передвиборчим опитуванням?

– Де знайти і як користуватись архівами соціологічних даних?

– Специфіка використання соціологічних даних в передвиборчий період.

Соціологічні дослідження в Україні замовляються здебільшого на грантовій основі. Держава, хоча і користується результатами опитувань, проте замовником виступає дуже рідко.

Про це заявила директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна під час семінару-тренінгу “Соціологія в журналістиці: як правильно розуміти та інтерпретувати дані соціологічних опитувань”, що відбувся в Укрінформі.

“На жаль, дуже мало соціологічних опитувань замовляє держава. В більшості соціологічні опитування, в тому числі щодо реформ, замовляють на грантовій основі, виконують за рахунок різних міжнародних фондів. Але держава цими опитуваннями користується”, – зазначила вона.

Семінар-тренінг «Соціологія в журналістиці: як правильно розуміти та інтерпретувати дані соціологічних опитувань» проводиться Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва за підтримки Медійної програми в Україні, яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

Підсумкові матеріали та відео звіт тут