Back to news

Стан медіаландшафту Херсона після визволення

13 грудня – За місяць після звільнення Херсона та околиць деякі українські медіа поступово повертаються. Однак їхня діяльність обмежена щоденними обстрілами, перебоями в електропостачанні та відсутністю необхідного обладнання через мародерство російських військ.

У Херсоні працює лише один телеканал, і на ньому транслюється телемарафон «Єдині новини». Відновити зруйновану росіянами телевежу надзвичайно дорого, а замість неї будуть встановлені тимчасові споруди. Херсонська філія НСТУ не може відновити роботу через ризики безпеки та відсутність обладнання. Херсон + – єдиний діючий місцевий приватний мовник; вони транслюють виключно на YouTube. Ще один місцевий приватний телеканал ВТВ+ звинувачується у співпраці з окупантами та, як повідомляється, він перемістився до Криму. Українська влада розслідує їхню справу.

Наприкінці листопада газети «Гривна» та «Новий день» підготували, надрукували та розповсюдили спецвипуски за підтримки НСЖУ та міжнародних донорів. Окрім проблем із виробництвом через вкрадене обладнання, з лютого вартість паперу зросла майже втричі.

 Радіо НВ та Українське радіо – єдині радіостанції, які відновили мовлення на область.

Більше на сайті Детектор медіа.

 

Фото: Unsplash