Back to news

Центр журналістських розслідувань викриває спробу РФ приховати від західних санкцій інвесторів в окупованому Криму

16 лютого – Центр журналістських розслідувань (ЦЖР) Кримського Інформаційного прес-центру (IPC) у другій частині 14 випуску своєї телепрограми “Питання національної безпеки” проаналізував законодавчу ініціативу міністерства економічного розвитку РФ зі створення на всій окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя “особливих адміністративних районів”, де діятиме режим секретності для компаній, які здійснюватимуть інвестиційну діяльність в Криму. Проєкт передбачає, що компанії, які візьмуть участь у програмі “особливих адміністративних районів”, не будуть обмежені у місці реєстрації, але зможуть вести діяльність і матимуть представництва виключно в Криму. Обсяг капітальних вкладень від кожного учасника проєкту “окремих адмінрайонів” становитиме не менше 150 мільйонів рублів (2 037 000 доларів США).

Метою цієї законодавчої ініціативи ЦЖР називає приховування відомостей про компанії, які інвестуватимуть в економіку Криму в порушення санкцій ЄС та США, для обходу обмежувальних заходів. Росія застосовувала цю схему класифікації даних раніше, коли закрила реєстр підприємств оборонно-промислового комплексу у вересні 2015 року. У 2019 році уряд Росії ухвалив рішення не вносити інформацію до державного реєстру юридичних осіб про компанії, які розташовані в Криму і перебувають під санкціями.

Центр журналістських розслідувань робить висновок: у першу чергу, засекречення даних про інвесторів у кримську економіку потрібно найближчому оточенню президента Путіна, структури яких незаконно придбали експропрійовані українські активи – об’єднання “Масандра” , завод шампанських вин “Новий світ”, завод “Коктебель”, пансіонат “Гліцинія”, санаторії “Дюльбер”, “Нижня Ореанда” та інші курортні перлини. Ще одна причина – необхідність залучення приватних  інвестицій у підсанкційний Крим, який все дорожче обходиться бюджету РФ, який дотує 85 % кримського бюджету.  

 

Більше на сайті Центра журналістських розслідувань.

 

На фото: пансіонат “Гліцинія” у Ялті, придбаний близьким до Путіна банком “Росія”. Автор фото: PavelAleynikov