Назад до новин

У 9 випуску телепрограми «Питання національної безпеки» обговорили законопроект про інформаційну безпеку 

12 березня  Інформаційне агентство «Центр журналістських розслідувань», створений ГО «Інформаційним прес-центром» нашим партнером, в ефірі ТРК «Чорноморська» транслював 9-й випуск своєї телепрограми «Питання національної безпеки». 

У першій частині програми гостею у студії була Світлана Нєжнова, голова правління Чорноморнафтогазу, найбільшого дочірнього підприємства Нафтогазу. Тема розмови — рішення Постійної палати третейського суду в Гаазі арбітражного суду, який 1 березня 2019 року виніс рішення на користь України і визнав вину Росії у заволодінні активами Нафтогазу та нафтовим шельфом у Чорному морі у 2014 році.

Тепер суд буде проводити слухання щодо оцінки фінансових втрат, котрі зазнала Україна внаслідок незаконного заволодіння. За підрахунками Нафтогазу, Україна втратила 5 млрд доларів і продовжує зазнавати ще більших збитків, оскільки Росія видобула 9 млрд кубічних метрів газу з шельфу за 5 років окупації Криму, — зазначила Нєжнова.

У другій частині програми гостею студії була Тетяна Попова, заступник міністра інформаційної політики 2015-2016 років, голова ГО «Інформаційна безпека». Попова зробила заяву про те, що депутати Верховної Ради готують проект закону №9275 про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного простору. На думку експертки, у разі, якщо цей закон буде прийнято, це становитиме значні обмеження свободи слова в інтернеті. Цей закон також розширить повноваження державних структур, які зможуть контролювати інформаційні ресурси.

Попова також заявила, що законопроект було підготовлено українськими спецслужбами, котрі контролюють членів комітету національної безпеки та оборони ВР України. Це вони ініціювали законопроект №6688, що передбачав блокування інформаційних ресурсів. Але цей законопроект було відкликано у вересні 2018.

Усього 34 телепрограми «Питання національної безпеки» транслюються з лютого по вересень поточного року. Цей проект втілюється в рамках “Медійної програми в Україні”, проекту що впроваджується міжнародною організацією Internews за підтримки USAID. Наразі, вийшло дев’ять одногодинних телепрограм на каналі Інформаційного прес-центру у YouTube, на FB та ТРК Чорноморська.