Назад до новин

У лютому в Україні було 18 випадків порушень свободи слова – ІМІ

6 березня: У лютому експерти ІМІ зафіксували в Україні 18 випадків порушень свободи слова (у січні 19 випадків). З них 13 стосувалися фізичної агресії проти журналістів. 

Такими є дані щомісячного моніторингу Інституту масової інформації “Барометр свободи слова”.

Найбільше порушень зафіксовано в категорії “перешкоджання професійній журналістській діяльності” – вісім.

У лютому експерти ІМІ зафіксували зростання кількості нападів на журналістів (чотири) порівняно із січнем (один). Зокрема, напад, який демонструє ставлення правоохоронців до журналістів, стався в смт Нові Санжари (Полтавська область): силовик напав ззаду та повалив регіонального кореспондента телеканалу НТН Володимира Непийпива, який висвітлював акцію мешканців селища проти приїзду евакуйованих з Китаю.

Порушення сталися в дев’яти регіонах країни. Лідерами серед регіонів є Київ та область – шість випадків, далі йде Херсонщина з трьома випадками та Полтавщина і Чернігівщина (по два випадки), в інших областях – по одному випадку.

Таким чином, з початку року ІМІ зафіксував загалом 37 випадків порушень свободи слова: перешкоджання – 14 випадків, побиття – п’ять, погрози та кібератаки – по чотири випадки і два випадки обмеження доступу.

Детальніше про стан свободи слова читайте на сайті ІМІ в рубриці “Барометр свободи слова”.