Назад до новин

У МВС провели закриту зустріч із журналістами та блогерами щодо справи Павла Шеремета

У Міністерстві внутрішніх справ 17 грудня заступник голови відомства Антон Геращенко провів зустріч із активістами, журналістами та блогерами щодо справи про вбивство журналіста Павла Шеремета. Зустріч проходила в форматі off the record.У МВС провели закриту зустріч із журналістами та блогерами щодо справи Павла Шеремета

Антон Геращенко в коментарі «Детектору медіа» сказав, що на зустрічі було близько 25 осіб, у більшості – блогери, політологи та лідери думок: «Це нормальна європейська практика. Був вільний обмін думками. Без нав’язування комусь свого бачення. Такі зустрічі сприяють діалогу між громадянським суспільством та владою».

Він уточнив, що спілкувались до відповіді на останнє запитання, яке було в учасників.

Журналіст «Українського тижня» та блогер Денис Казанський, який був на цій зустрічі, сказав «Детектору медіа», що серед присутніх були «як лояльні до (Арсена) Авакова так і опоненти».

Зокрема, до МВС запросили головного редактора кримськотатарського телеканалу ATR Айдера Муждабаєва; ведучу «Еспресо» і блогерку Марину Данілюк-Ярмолаєву; ведучого «Ісландії» та блогера Сергія Іванова; блогерів Юрія Романенка, Діану Макарову та Мирослава Олешка; колишнього головного редактора сайта «Петро і Мазепа», співзасновника партії «Демократична Сокира» Віктора Трегубова та одного з лідерів партії Антона Швеця; блогера та засновника піцерії Pizza Veterano Леоніда Остальцева; речника міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm Михайла Макарука.

Денис Казанський у Facebook написав, що після зустрічі «впевненості в причетності підозрюваних до вбивства Шеремета особисто в [нього] не додалося». Схожу думку висловила й Діана Макарова: «МВС впевнене в провині заарештованих Кузьменко, Антоненка та Дугарь. Але особисто мене вони в цьому не впевнили. Гадаю, більшість з запрошених теж».

Водночас, за її словами, у МВС є кілька доказів, які «можна притягнути як прямі». Натомість Айдер Муждабаєв зазначив, що «потрібні нові докази, усі досі оголошені – непрямі». Пан Казанський також вказав, що прямих доказів вини підозрюваних у поліції немає: «Звичайно, всіх в першу чергу цікавила доказова база. Чи є у поліції ще щось, крім того, що вже оприлюднили? Чи існують ще якісь залізні докази і докази? Всі, хто прийшов, розраховували почути щось нове та ексклюзивне. Але наскільки стало зрозуміло з цієї розмови, прямих доказів винності Антоненко, Дугаров і Кузьменко у поліції немає. Є тільки сукупність непрямих – відключені телефони, схожість з людьми на відео з камер, обривки телефонних розмов, знайдена під час обшуку у Антоненко міна. Мотив також залишається не ясний».

Антон Геращенко уточнив, що нових доказів (окрім тих, що були оприлюднені під час брифінгу) під час зустрічі оголошено не було. «Ми тільки розтлумачували чому слідство після отримання експертизи руху підозрюваних, не мало іншого шляху крім пред’явлення підозри саме на цьому етапі слідства», – пояснив він.

Повний текст статті тут.