Назад до новин

Україна піднялася в рейтингу «Індекс свободи ЗМІ» – «Репортери без кордонів»

21 квітня: У Індексі свободи преси-2020 Україна піднялася одразу на шість сходинок та опинилася на 96 позиції. Про це йдеться в щорічному звіті «Індекс свободи ЗМІ», який оприлюднила міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів».

Водночас Україна погіршила свою оцінку на 0,06 бали й тепер її індекс – 32,52 (нижче число – кращий результат). Підняття України в рейтингу відбулося завдяки гіршим показникам інших держав.

Серед проблем зі свободою слова в Україні в звіті вказані – недостатнє фінансування нових незалежних державних мовників, доступ до інформації, маніпуляції в медіа, порушення конфіденційності джерел, кібератаки та боротьба з фейковими новинами (зокрема, законопроєкт про дезінформацію).

У організації додали, що на ситуацію зі свободою слова в Україні досі впливає «інформаційна війна з Росією, яка спричинила негативні наслідки», а саме: заборони на російські ЗМІ та соціальні мережі, чорний список іноземних журналістів та судові процеси. «Підконтрольний сепаратистам схід країни як і раніше залишається простором без критичних журналістів та іноземних спостерігачів», – йдеться в повідомленні.

Підняття позицій України в Індексі свободи преси міжнародної правозахисної організації «Репортери без кордонів» є технічним, організація зафіксувала погіршення свободи слова в країні.

Про це сказала виконавча директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк, коментуючи оприлюднений Індекс свободи преси міжнародної правозахисної організації «Репортери без кордонів».

«В Україні не покращилася свобода слова, і підняття в рейтингу є лише технічним – внаслідок падіння інших країн. Навпаки, за сукупністю балів «Репортери без кордонів» зафіксували погіршення ситуації зі свободою слова в Україні», – зазначила Оксана Романюк.

За її словами, основними викликами лишаються безкарність і фізична агресія щодо журналістів, тиск медіавласників, недофінансування Суспільного.