Back to news

В ЄС виявили понад 3 тис. прикладів дезінформації в російських ЗМІ за 2 роки

3 жовтня 2017 р.: Оперативна робоча група ЄС зі стратегічних комунікацій (East StratCom Task Force) виявила за два роки понад 3 тис. випадків дезінформації від російськомовних ЗМІ.

Про це заявила верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні 2 жовтня у Брюсселі на конференції «Гібридні загрози і ЄС: стан справ і прогноз на майбутнє», повідомляє «Інтерфакс Україна».

«Нам важливо аналізувати, прогнозувати і реагувати на дезінформацію. З цієї причини ми створили в рамках Європейської зовнішньополітичної служби (ЄЗС) першу робочу групу зі стратегічних комунікацій, зосередивши увагу на східних партнерах і російськомовних громадах. За останні два роки група East StratCom виявила понад 3 тис. випадків дезінформації», – сказала пані Могеріні.

Вона наголосила, що однієї лише протидії дезінформації недостатньо, і треба приділяти головну увагу роз’ясненню політики ЄС з максимальною прозорістю, розповідати реальні історії про її позитивний вплив на життя людей.

Саме цим, за її словами, наразі займається East StratCom займається в країнах Східного партнерства.

Федеріка Могеріні повідомила, що з тієї ж причини в ЄВС створено оперативну робочу групу для поліпшення стратегічних комунікацій арабською мовою.

«Всі ці дії направлені на те, що ми називаємо “пружністю”. Ми хочемо попередити, зробити так, щоб знати заздалегідь, як реагувати, і мінімізувати збиток від потенційної атаки. Іншими словами, наша мета – зменшити “поверхню”, потенційно схильну до атаки», – зазначила верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки.

Нагадаємо, нещодавно удосконалили сайт Євросоюзу із базою даних повідомлень, пов’язаних із пропагандою та дезінформацією з боку Росії.

У вересні стало відомо, що Єврокомісія поступово збільшує фінансову підтримку України у боротьбі з російською пропагандою.

Джерело: Media Sapiens