Назад до новин

Ведуча «Зворотного відліку» Суспільного заявила про тиск з Офісу президента – реагують президент і ЗМІ

21 жовтня – Ведуча ток-шоу суспільного мовлення «Зворотний відлік» Мирослава Барчук повідомила у Facebook, що Офіс президента України (ОПУ) намагається втрутитися в редакційну політику шоу, наполягаючи на зміні списку гостей на шоу. Барчук поскаржилась на рівень контролю з боку ОПУ під час відбору кандидатів від «Слуги народу» для участі в програмах популярного ток-шоу.

 Вона описала два випадки:

1) Два депутати, запропоновані від ОПУ з нульовою компетентністю в темі програми; і

2) Народного депутата Лео Героса довелось вилучити як гостя, інакше депутати від «Слуги народу» не будуть допущені до програми. [Герос залишив фракцію «Слуга народу» після того, як стверджував, що її депутати брали хабарі в обмін на свої голоси в парламенті.]

Пост Барчук був поширений у Facebook 1200 разів і привернув значну увагу громадськості. Телеканал «Прямий», який належить екс-президенту Порошенку, оприлюднив заяву на підтримку журналістів суспільного мовника і стверджував, що «Прямий» зазнав такого поводження з ОПУ щодо втручання у відбір гостей шоу.

Президента Володимира Зеленського запитали про заяву Барчук під час візиту до Золотоноші (Черкаська область). Він іронічно імпровізував, що дивно припускати, що «державне телебачення може зазнавати тиску з боку держави» (що вказує на відсутність визнання трансформації від державного до суспільного мовлення), сказав, що депутати можуть брати участь у будь-яких шоу, яким вони віддають перевагу, і спростував був будь-який тиск з його офісу.

Радник ОПУ Михайло Подоляк назвав пост Барчук «емоційним» і неточним щодо будь-якого особливого ставлення влади до суспільного мовлення.

Голова наглядової ради Суспільного Світлана Остапа відреагувала, що «вибір тем шоу та запрошення гостей – це обов’язки редакції програми». Остапа підтвердила, що представники партії «Слуга народу» відмовилися брати участь у шоу «Зворотний відлік» у понеділок, 18 жовтня, якщо там буде депутат Герос. Остапа сказала, що можливо, це їхнє рішення, а не розпорядження Офісу президента.

Керівниця Детектора медіа Наталія Лігачова нагадала своїм підписникам у Facebook, що моніторинг Детектора медіа показує, що «Зворотний відлік» залишається найнезалежнішим якісним політичним ток-шоу на українському телебаченні. У своїй скарзі вона підтримала Барчук.

Партнер Internews Network ГО «Інтерньюз-Україна» у своєму дописі у Facebook також відреагував, сказавши: «Зараз ми спостерігаємо атаку на незалежність суспільного мовника». Інтерньюз-Україна закликала організації громадянського суспільства та державні інституції забезпечити гарантії незалежності суспільного мовника як опори демократії.

 «Зворотний відлік» виробляється за підтримки проєкту USAID «Медійна програма в Україні», яку реалізує Internews.

 

Більше на сайті Детектора медіа.
Photo: Суспільне