Назад до новин

Відкрито наш новий конкурс: Місцеві вибори – 2020 р.

“ПОЛІПШЕННЯ ВИСВІТЛЕННЯ ВИБОРЧИХ ПРОЦЕСІВ”

МІСЦЕВІ ВИБОРИ – 2020 року

січень/лютий 2020 р.

«Медійна програма в Україні» (або «МПУ»), що виконується міжнародною неурядовою організацією Internews за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), запрошує до подання проектних пропозицій на отримання грантів. У цьому конкурсі на висвітлення цьогорічних місцевих виборів депутатів міських, районних, сільських та селищних рад можуть брати участь офіційно зареєстровані в Україні медійні організації, неурядові організації, компанії та медіа.

Internews підтримуватиме проекти, котрі сприятимуть реалізації одного з основних завдань нашої програми — а саме, збільшення обсягів виробництва високоякісного, змістовного медіа-контенту на всій території України, передусім у східних і південних регіонах. Зокрема, поліпшення висвітлення виборчих процесів.

Проектні пропозиції мають відповідати таким цілям:

• Підтримка та сприяння вільним та прозорим виборам;

• Краще висвітлення виборчих процесів, з метою посилення громадського обговорення важливих суспільно-політичних питань за допомогою медіа;

• Підтримка незалежності медіа, збільшення обсягів виробництва високоякісних, збалансованих новин;

• Боротьба з дезінформацією через спростування брехні, а також шляхом підтримки професійних об’єднань журналістів або шляхом створення інструментів для критичного мислення задля допомоги виборцям у формуванні усвідомленого вибору.

Цей конкурс грантів є цілеспрямованим та гнучким механізмом, який надає можливості розробляти інноваційні, експериментальні короткострокові проекти. Грантери повинні продемонструвати плани щодо розкриття поглядів / або залучення в своїй проектній діяльності жінок та представників груп меншин, з особливою увагою до громадян у східних і південних регіонах. Проекти відбиратимуться залежно від здатності заявників продемонструвати конкретні досягнення, що демонструють зрушення у медіа-секторі.

Увага! Кандидати в своїх пропозиціях повинні вказати як їх проект координуватиметься з іншими програмами, пов’язаними з виборами, які реалізуються, наприклад, Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) в Україні та Громадянською мережею ОПОРА, щоб забезпечити інформування медіа та громадян про найновішу та найактуальнішу інформацію щодо процедур проведення місцевих виборів.

Середній бюджет наданих грантів становитиме 30 тис. доларів США для проектів тривалістю до 10-ти місяців, однак і більші (коштовніші) проекти будуть розглянуті за умови обгрунтування концепції, бюджету та тривалості.

 

Проекти можуть зокрема містити (але не обмежуватися) таку діяльність:

• Виробництво збалансованого професійного медійного контенту, що спрямований на взаємодію із аудиторією та сприяє посиленню громадського обговорення соціально-важливих проблем місцевих громад;

• Організація дебатів з представниками місцевих кандидатів чи партій;

• Проведення медійних кампаній з освіти виборців та заохочення молодих виборців голосувати (зокрема тих, хто голосуватиме вперше);

• Надання юридичної підтримки журналістам, які висвітлюють місцеві вибори та передвиборчі процеси;

• Створення контенту або організація заходів, що сприяють інклюзивності, заохочують жінок до участі у виборах (в якості виборців, кандидаток та інших зацікавлених сторін), а також груп меншин, які стикаються з дискримінацією;

• Проведення медіа моніторингу для оцінки якості та неупередженості висвітлення виборчих процесів місцевими медіа, а також з метою виявлення прихованих спроб маніпулювання громадською думкою.

• Проведення моніторингу соціальних мереж та каналів в YouTube;

• Навчання журналістів та медійних спеціалістів фактчекінгу, журналістській етиці та висвітленню виборчих процесів у спосіб, що сприяє зміцненню довіри серед громадськості.

ІНСТРУКЦІЯ З НАПИСАННЯ ГРАНТОВИХ ЗАЯВОК

Формат подачі всіх проектних пропозицій: друкований шрифт 12 pt., Times New Roman.

Структура проектної пропозиції містить такі розділи:

I. Титульна сторінка – 1 сторінка

Ця сторінка має містити таку інформацію:

А.    Назва проекту.

Б.     Короткий опис проекту: один параграф, чітке й зрозуміле резюме проекту.

В.     Організація: назва та контактна інформація – поштова адреса, e–mail, номер стаціонарного телефону, мобільного телефону та веб-сайт.

Г.     Координатор проекту: повне ім’я та контактна інформація – e–mail та номер мобільного телефону.

Д. Ще одна контактна особа, яка безпосередньо відповідатиме за хід проекту і надаватиме всю необхідну інформацію за проектом. Повне ім‘я та контактна інформація – e–mail та номер мобільного телефону.

Е.     Тривалість проекту (в місяцях).

Ж.   Сума, що запитується в «МПУ», в у.о.; та,

З.     Власний внесок вашої організації (10% від запитуваної суми від «МПУ») в у.о. (або в дол. США).

II. Опис проекту – не більше 5 сторінок

А.    Опис основних цілей та завдань проекту, що відповідають цілям проекту «МПУ».

Б.     Діяльність, що спрямована на досягнення цілей.

В.    Очікувані результати та вплив проекту: напишіть про те, який вплив матиме ваш проект, і поясніть, як ви плануєте показати, що ваш проект мав саме такий очікуваний вплив (наприклад, подумайте та вкажіть, який метод ви будете використовувати для відстеження результатів; яку історію успіху ви очікуєте отримати по завершенню цього проекту).

Г. Контент-маркетинг, аналіз аудиторії та план просування: якщо ви плануєте виробляти або допомагати виробляти медіа контент, вкажіть, хто є вашою цільовою аудиторією та поясніть, як ви аналізуватимете свою цільову аудиторію, організовуватимете просування та маркетинг створеного контенту / залучення рекламодавців й цільової аудиторії та як інвестуватимете будь-який прибуток отриманий таким чином в подальшу реалізацію проекту.

Д.     Інструменти з моніторингу та оцінювання та індикатори, що вимірюють досягнення цілей та вплив проекту.

Е.    Календарний план (помісячно), який пояснює логіку проекту та його виконання.

Ж.     Партнери, та

З.   Інформація про організацію – не більше 2-х параграфів.

III. Бюджет – у форматі Excel – обов’язково використовувати форму, що додається:

Бюджет має визначити основні категорії витрат, які чітко демонструють ефективність проекту. Власний внесок організації має становити не менше 10% від запитуваної суми гранту. Бюджет має супроводжуватися обґрунтуванням кожної категорії витрат (бюджетний рядок) у правій стороні таблиці.

Форма для бюджету: BudgetTemplate_Internews_Oct2019

IV. Досвід у реалізації проектів, не більше 1 сторінки:

А. Досвід в управлінні проектами або бізнесом.

Б. Попередні гранти, які отримувала ваша організація.

Internews також запрошує до подання проектних пропозицій новостворені організації. Якщо ваша організація не має достатнього досвіду у реалізації медійних проектів, будь ласка, зазначте інші схожі проекти, які реалізовувала ваша організація, та вкажіть рівень компетенції основних працівників та консультантів майбутнього проекту.

Проектні пропозиції мають бути англійською та українською мовами та їх потрібно надсилати двома окремими файлами на електронну адресу UA-MPU@internews.org 

В темі листа вкажіть: «USAID-Internews – Місцеві вибори-2020».

Запитання приймаються по понеділках, середах та п’ятницях за цим телефоном 044-334-56-49/39 з 14:00  до 16:00 год.

Термін подання: до 28 лютого 2020 р. до 18:00 год.

ОЦІНКА ПРОЕКТНИХ ПРОПОЗИЦІЙ

Проектні пропозиції, що не відповідають зазначеним пріоритетним видам діяльності «Медійної програми в Україні» та вимогам щодо оформлення заявок, розглядатися не будуть.

Журі, що складається з незалежних експертів, оцінюватиме проектні пропозиції, скадатиме «короткий список» з успішних проектів аплікантів та рекомендуватиме найкращі проекти до фінансування. Просимо зауважити, що письмово повідомлятимуться лише ті організації, що виграли в конкурсі.

Internews може звернутись до організації-заявника у разі виникнення додаткових запитань з приводу поданої проектної пропозиції.

Звертаємо вашу увагу, що процес оцінки проектів може займати календарний місяць.

Підтримані проектні пропозиції фінансуватимуться за умови наявності коштів у проекті та затвердження гранту Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Критерії відбору проектних пропозицій до фінансування.

Кожна пропозиція отримує певну кількість балів відповідно до наступного списку критеріїв:

1.     Власний внесок організації становить не менше ніж 10% від запитуваної суми.

2.     Проект пропонує інноваційний підхід у досягненні як мінімум одного із завдань «Медійної програми в Україні».

3.     Проект зможе досягти запланованих результатів у визначений проміжок часу.

4.     Запропоновані види діяльності уможливлюють досягнення очікуваних результатів.

5.     Заявник демонструє наявність технічних навичок, досвід та спроможність, що є необхідними для здійснення запропонованих видів діяльності.

6.     Бюджет проекту є реалістичним, ефективним та обґрунтованим.